Lip
11
sob
Red Bull Slackship @ Gdynia
Lip 11 całodniowy

11 lipca 2015 Dar Młodzieży, największy polski żaglowiec, będzie świadkiem niesamowitych wyczynów 10 najlepszych na świecie slacklinerów. Swoje podniebne ewolucje będą wykonywali na taśmie zawieszonej na wysokości 25 metrów między masztami perły polskiej żeglugi.red-bull-slackship-2015

Lut
6
sob
Przedstawienie cyrkowe Variete @ Sala widowiskowa w Oleśnicy
Lut 6@19:00

Variete OFCAFundacja Sztukmistrze.pl, BiFK oraz Fundacja OFCA zapraszają na niezwykłe, pełne emocji, wieczorne przedstawienie cyrkowe, czyli VARIETE. Tak, teraz – w środku zimy!!! Spotykamy się 6 lutego o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 4, gdzie będziemy podziwiać popisy żonglerów, komików, akrobatów i iluzjonistów.

Większość zaproszonych artystów, którzy zaprezentują przed Wami krótkie etiudy cyrkowe podczas naszego Variete bierze udział w ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016. Chcecie wiedzieć, kto to będzie dokładnie? Więcej informacji niebawem – zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, gdzie codziennie prezentować będziemy sylwetki artystów.

Variete poprowadzą dla Was, nasi znakomici goście – Jakub Szwed oraz Marek Żmuda – znani bardzo dobrze oleśnickiej publiczności z przedstawienia „Szafa Show” prezentowanego podczas Festiwalu OFCA 2015. Jakub i Marek reprezentują ponadto Fundację Sztukmistrze z Lublina.

Uwaga: wydarzenie jest biletowane! Bilety w cenie 5zł już niebawem będzie można kupić w kasie Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4.

Wydarzenie powstaje dzięki współpracy z lubelską fundacją Sztukmistrze oraz przy wsparciu finansowym Biblioteki i Forum Kultury.

Mar
12
nie
Variete w Oleśnicy
Mar 12@17:00 – 21:00
Variete w Oleśnicy @  |  |  |

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy oraz Fundacja OFCA zapraszają na spektakl cyrkowy Fundacji Sztukmistrze VARIETE „Wojskowe postanowienia noworoczne”. Jak zwykle oleśnicka publiczność zobaczy coś, co wydaje się niemożliwe do wykonania: czarodziejskie, magiczne, nadrealne, transcendentne – do tego podane w lekkiej i zabawnej, mimo że wojskowej formie.

W programie tradycyjne dla cyrku: akrobatyka, żonglerka, ekwilibrystyka, pokazy świetlne i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych połączonych motywem przewodnim wojskowych postanowień noworocznych tworzących pełną zwrotów akcji zabawną historię.

Zapraszamy 12 marca o godz.17:00 oraz 20:00.
Sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego 4.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 22 lutego (środa) w kasie Sali Widowisowej od godziny 16:00 (kasa przy wejściu głównym).

Sie
11
pt
OFCA @ Oleśnica
Sie 11 – Sie 13 całodniowy
OFCA - Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA, czyli Oleśnicki festiwal Cyrkowo-Artystyczny to młoda impreza skoncentrowana na sztuce ulicznej. Festiwal jest darmowy i przygotowany na przyjęcie przyjezdnych, którzy już zapowiedzieli swoją obecność na fanpage’u OFCY.

Relacje ze zdjęciami poprzednich edycji znajdziesz na Kuglarstwie.

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy – 11-13 sierpnia 2017– będzie się działo!

Sie
10
pt
V OFCA @ Oleśnica, Rynek
Sie 10 – Sie 12 całodniowy

V Oleśnicki Festiwal – Cyrkowo Artystyczny zaprasza.

Znamy już termin. Więcej informacji już wkrótce.

V OFCA 2018

V OFCA 2018

Sie
9
pt
OFCA – 6 Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny @ Oleśnica
Sie 9 – Sie 11 całodniowy

OLEŚNICKI FESTIWAL CYRKOWO-ARTYSTYCZNY

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru, a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy!

Ogłaszamy, że festiwal OFCA w tym roku odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia! Jak co roku jednym z głównych organizatorów obok Fundacji OFCA będzie Miasto Oleśnica – dziękujemy!
Rozpoczynamy oficjalne odliczanie do VI edycji festiwalu!