Lut
23
nie
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY – warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
Lut 23 – Lut 28 całodniowy
HULA HOOP, taniec AFRO i WSPÓŁCZESNY - warsztaty! @ Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury

Serwus Artystom!
Mamy Wam do zaproponowania zawrotny zlepek zajęć w ostatnim tygodniu lutego. Kombo rewelacyjnych warsztatów 🙂 Zachęcamy gorąco do odwiedzin Legnicy!

Spis Warsztatów:
– Taniec Afrykański (Magdalena Pełech) – 10 godzin (5 dni po 2 godziny)
– Taniec Współczesny (Sebastian Gębura) – 8 godzin (2 dni po 2 godziny, 1 dzień po 4 godziny)
– Hula Hop (Agata Piesiewicz) – 8 godzin (4 dni po 2 godziny)

Harmonogram Warsztatów:
24 luty (poniedziałek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
25 luty (wtorek)
– 14:30 do 16:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 16:45 do 18:45 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
26 luty (środa)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
27 luty (czwartek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)
– 15:30 do 17:30 – Hula Hoop (Agata Piesiewicz)
28 luty (piątek)
– 9:45 do 11:45 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 12:00 do 14:00 – Taniec Współczesny (Sebastian Gębura)
– 15:30 do 17:30 – Taniec Afrykański (Magdalena Pełech)

CENA:
Taniec Współczesny 130zł, w przedsprzedaży 110zł
Taniec Afrykański 150zł, w przedsprzedaży 130zł
Hula Hop 120zł, w przedsprzedaży 100zł

Przedsprzedaż trwa do 14 lutego !!!

RABATY:
Wykupienie dwóch warsztatów to upust 20zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży np. 220zł za dwa warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański)
Wykupienie trzech warsztatów to upust 40zł za całość (co po rabacie daje w przedsprzedaży 300zł za trzy warsztaty tj. taniec współczesny + afrykański + hula hoop)

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR
ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica
Nr konta: 04 1940 1076 3095 9149 0000 0000 (Credit Agricole)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec afrykański + hula hop”

NOCLEGI:
Prawdopodobnie będzie możliwość nocowania w szkole podstawowej nr 4. Możliwe, iż za darmo lub za niewielką odpłatnością. Jednakże nie mamy potwierdzenia w tej kwestii na ten moment. Prosimy kontaktować się z nami.

————————- TRENERZY: ————————-
SEBASTIAN GĘBURA – choreograf, tancerz, aktor, performer, instruktor tańca. Na scenie, pojawił się rozpoczynając współprace z Teatrem Tańca ARKA we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Austrii. W tym czasie współpracował również z Dance Company X-ida, gdzie, jako tancerz wystąpił w wielu produkcjach teatralnych i tanecznych, prowadzonych przez znanych choreografów takich jak: Teresa Ranieri, Philip Riera, Martin Sonderkampf, Ester Linley, Harmen Tromp, Nicole Cachivio, Rose Breuss, Liz King, Andros Zins – Brown, Akami Takagi, Amy Reymonds, Ester Balfe, Johannes Randolf, Georg Blaschke, Elio Gervasi, Chris Haring, Jianan Qu. Sebastian brał czynny udzał we współtworzeniu spektaklu ,,Romeo and Juliet” prowadzonego przez Liz King, z udziałem muzyków z orkiestry symfonicznej z Uniwersytetu w Graz I Oberschutzen, oraz tancerzy z Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance w Londynie. Współpracował również przy spektaklu Jianan’a Qu, który to został wyróżniony podczas festiwalu „Impuls Tanz” w Wiedniu. Wziął także udział w wielu produkcjach taneczno-muzycznych w reżyserii Thomas’a Kerlb’a. Współpracując z absolwentami i tancerzami Bruckner Universitaet, Pod patronatem Bruckner Hause Linz i Thomas’a Kerbl’a, prowadził „reasearch” do europejskiej premiery musicalu „Song and Dance”. W 2007 roku brał udział w projekcie „EU” w Lizbonie prowadzonym przez Teresę Ranieri. Był instruktorem w Perform Dance Linz – szkole tańca przygotowującej przyszłych tancerzy do egzaminów na uczelnie taneczne w Europie. Stale współpracuje ze Studiem Tańca Street Dance Academy we Wrocławiu i jest choreografem i współzałożycielem grupy tańca współczesnego INTROligatornia.

O Warsztacie

Taniec współczesny: Nie istnieje jednoznaczna i krótka definicja tańca współczesnego, ponieważ jest tak dowolny w swoich założeniach, iż zamknięcie go w jakichkolwiek konwenansach mija się z celem. Korzysta z każdej dziedziny ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem, rzeczywistością otaczającą nasz byt i rozpatruje wykorzystanie ich, jako świadomą formę przekazu dla widza. Oczywistym jest, iż jak każdy rodzaj tańca, posiada swoja technikę, w zależności od nurtu i kierunku środowiska, autorytetów, dzięki którym się rozwijał, jest uzależniony od warunków anatomicznych każdego z tancerzy oraz bazuje na rozwijaniu lub wykorzystywaniu tych warunków. W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego, ale i również inne zaobserwowane właściwości, takie jak przykładowo sposób poruszania się niemowlaka, specyfikę przelatującej wody, figury akrobatyczne, słowem wszystko co może zainspirować do znalezienia i zinterpretowania ruchowo specyfiki danej sytuacji. Swoje początki datuje na przełomie XIXgo i XXgo wieku, i jest zazwyczaj określany, jako odłam baletu. Jest jednak (potocznie mówiąc) pozbawiony jego „sztywnych zasad”, jednakże tak samo powstał, by istnieć na scenie, przestrzeni „artystycznej”, jako środek wyrazu i język sztuki i teatru.

MAGDALENA PEŁECEH – Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Swój debiut miała z wrocławskim zespołem „Papadram”, w 2006 roku. Później była tancerką zespołu Nassara z Wrocławia. Współpracowała również gościnnie z zespołami: Lilly od the Valley (Niemcy), Tupot Białych Mew (Zielona Góra), Wadada (Rzeszów) oraz Betel (Sanok). Od czerwca 2007 wraz z innymi artystami tworzy zespół „Yankadi”, a obecnie realizuje projekt „Fefo” czyli tykwa. Jej nauczycielami byli: Alicja Kurowska – choreoterapeutka z Wrocławia wykorzystująca formy tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana – tancerz z Tanzani, Souleyman Lee – tancerz zespołu Amoonafi z Senegalu, Norma Shouls – tancerka zespołu Maden Kono (Niemcy) podróżująca wielokrotnie do Afryki, tańcząca tańce rejonów Ghany i Mali oraz Wiola Wojciechowska – tancerka zespołu Konoba z Warszawy, zajmująca się tańcem afrykańskim od 10 lat, tańczyła w Balecie Narodowym Guine;Amadu Lamin N’Dian – mistrz tańca i Ndeye Faotu – tancerka zespołu „Mama Afrika” oraz Abobakar Diakite, który był członkiem kilku baletów, takich jak: „Soleil d’Afrique”, „Kommune Matame”, „Ballet Sourahata” oraz słynnego baletu „Ballet national de Guinee”.

Sama prowadziła warsztaty afrodance we Wrocławiu, na festiwalu Afrykamery 2007, Afrykamery 2009, Festiwal Rytmu i Ognia 2008, DrumDjemboree 2007, Progressteron 2009, w Licheniu – warsztaty dla firm i w Rzeszowie na uczelni WSliZ. W 2010 została zaproszona wraz z muzykami zespołu Yankadii na festiwal Puste Wzgórza pod Moskwą oraz z Tomkiem Murawskim miała przyjemność prowadzić warsztaty dla więźniów Zakładu Karnego w Nowogardzie.

Pod koniec 2011 roku nastapił powrót do korzeni i po latach ponownie u boku Wiktora Golca, wraz ze wspaniałymi muzykami jak Jacek Kusz,Aleksander Olszewski, Bohdan Imiela, Jędrzej Kuziela i Wojciech ”Ewer” Krasuski tworzy skład zespołu „PAPADRAM”.

Warsztaty prowadzi do muzyki na żywo, ponieważ „żywe” bębny dają niesamowitą energię do tańca. Podczas warsztatów uczestnicy używają grzechotek, tj. shakere, marakasy, co potęguje dobrą zabawę.

Afro Dance – Opis Zajęć :

24.02.SINTE

25.02. YANKADI _ MACRU

26.02. SINTE / YANKADI – MACRU

27.02. MORIBAYASA lub DJOLE

28.02. Podsumowanie czterech poznanych rytmów, improwizacja

Taniec to dobre czucie się we własnym ciele i o tym nie muszę nikogo przekonywać. Natomiast jakie są zakresy waszego ciała dowiecie się z warsztatów tańca afrykańskiego. Pierwotny kontakt z ziemia i energetyczny taniec dają dużo radości odblokowując nasze ciało od napięć i stresu. Podczas cyklu zajęć 24 – 28.02 poznamy tradycyjne rytmy i choreografie Afryki Zachodniej. Gorąco polecam, Magdalena Pełech

KAFRI COCKTAIL, prywatnie AGATA PIESIEWICZ. Związana ze sceną cyrkową od około 10 lat. Założyciel, producent i dyrektor artystyczny Bandit Queen Circus. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w ramach projektów tańca z ogniem, obecnie jako animator, artysta cyrkowy, performer występuje (m.in. „It’s a Freak Show”, czy „The Kitchoen Show”), uczy, bawi publiczność szeroką paletą barw cyrku. Jej drugą pasją, zaraz obok tańca z hula hoop jest kostiumografia.
Zapraszam! Kafri Cocktail

„Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail”
O programie:
Akademia Hula Hoop Kafri Cocktail to program warsztatowy skierowany do młodzieży oraz osób dorosłych. Jego celem jest promocja Hula Hoop jako aktywności fizycznej oraz ciekawej formy spędzania wolnego czasu.
Kafri o warsztacie:
Nauczymy się podstawowych ruchów oraz technik manipulacji obręczami. Hula Hoop wbrew powszechnej opinii uruchamia nie tylko mięśnie brzucha, lecz całe nasze ciało. W przyjemny sposób rozluźnia, a jego rytm wprowadza całe ciało w przyjemny trans. Ucząc podstawowych technik, pragnę zachęcić warsztatowiczów do dalszej praktyki, będącej zarówno aktywnym sposobem spędzania wolnego czasu, jak i nietypową, ciekawą formą ćwiczeń, których często unikamy. Poza klasycznymi ruchami w okół bioder, klatki piersiowej, kolan, czy szyi na warsztacie zaprezentuję serię trików opierających się na manipulacji obręczami, stanowiących urozmaicenie codziennej praktyki. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich osób, niezależnie od umiejętności, wieku, czy budowy ciała.

Kwi
12
sob
Warsztaty BODY PAINTINGU @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
Warsztaty BODY PAINTINGU @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Yeey-hah Artyści! Najbliższa sobota szykuje nam bajeczną okazję do sprawdzenia swych sił w body paintingu.

Warsztat z instruktażem avatarowych charakteryzatorek w temacie postaci fantasy – leśnych nimf, driad, rusałek – na salach pełnej wdzięku Akademii Rycerskiej, z sesją zdjęciową na zakończenie.
Zgłoszenia z własnym modelem/modelką (w razie potrzeby służymy pomocą w znalezieniu „płótna”), koszt to 250zł.
Ciekawych zapraszamy do naszego albumu z dotychczasowymi pracami:
http://tnij.org/body_painting

Istnieją dwie możliwości zapłaty:
a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00
b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica Nr konta: 17 2490 0005 0000 4530 9876 8668 (ALIOR BANK)
W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, body painting + taniec współczesny”

Już się zdecydowaliście na udział w naszym warsztacie BODY PAINTINGU? Bomba!

Zasługujecie na garść ważnych informacji:

* Inspiracją do naszych malunków będzie świat fantasy – postacie z mitologi starosłowiańskiej. Pragniemy stworzyć wizerunki mistycznych istot połączonych z lasem, naturą: nimf, latawic, driad, rusałek. Wykazanie się w tym temacie ma szanse na zaowocowanie współpracą. Dzieła kradnące serce będą wykorzystane w niedalekiej, zacnej produkcji muzyczno-filmowej, którą planujemy wspólnie ze znanym zespołem… Tylko jeszcze nie puszczamy pary z ust

* Projekt.
Istotne jest przygotowanie projektu pracy, by nie zawiesić się w trakcie malowania. Nie musi być on szczegółowy, ważne, byście wiedzieli dokąd zmierzacie. Reszta wypłynie sama spod pędzla.

* Dodatki.
Udostępnimy Wam elementy garderoby. Jeśli już w Was wzrósł jakiś pomysł nie wahajcie się pisać/dzwonić, przekonamy się czy dysponujemy materiałami do zrealizowania Waszej wizji.

* Prowiant.
Szykuje nam się kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu. O ile nie odpowiada Wam opcja zamawiania pizzy, zadbajcie o pakunek z jedzeniem

* Ubrania robocze.
Możemy Wam zagwarantować, że upaćkacie się podczas pracy. Choć większość farb do ciała zmywa się z ubrań to jednak jest pewien typ tłustej farby, która bardzo lubi trwałe zdobienie ulubionych fatałaszków. By nie było Wam szkoda nowej bluzki czy spodni, lepiej wskoczyć w ‚stratne’ ciuchy.

* Materiały pomocnicze.
Nie wstydźcie się korzystać z podglądania gotowych prac oraz obrazów w internecie, możecie z nich zaczerpnąć wiele pomysłów. Dobrze jest mieć przygotowanych parę różnych koncepcji na zrealizowanie swej idei, które będziecie mogli wyciągnąć z rękawa w trudniejszych sytuacjach, gdy:
– zacznie brakować czasu
– farby nie będą służyć jak zostało to zaplanowane
– skóra będzie inaczej reagowała niż się wydawało

* Pamiętajcie o głowie!
Najczęściej skupiamy się na malunku ciała zostawiając na koniec twarz i włosy, które stanowią najbardziej wizualny i znaczący element całej postaci. Przemyślcie, jak je ucharakteryzujecie i wiedzcie, że pod koniec będziecie już zmęczeni po długim czasie pracy, skorzy do zapomnienia, że ta część dopełni całości.

Przygotowani? To do zobaczenia w sobotę od 12:00 do…. ho ho, kto wie ile nam zejdzie? Może 20:00? 🙂

Do zobaczenia przy pędzlach!

Kwi
17
czw
Warsztaty szczudlarsko-teatralne PRO! @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury
Warsztaty szczudlarsko-teatralne PRO! @ Teatr AVATAR, Akademia Rycerska, Legnickie Centrum Kultury | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska

Serwus!
Chętnych do wyduszania więcej ze szczudlarstwa zapraszamy na warsztaty szczudlarskie dla zaawansowanych z Marleną Grzędą 🙂

Termin: 17-19 kwietnia 2014
Miejsce: Akademia Rycerska (Legnickie Centrum Kultury)
Wiek: 15 +
Godziny zajęć: czwartek – sobota od 9:00 do 14:00
Dla kogo: zaawansowani (młodzież i dorośli)*
Koszt: 220 zł -> w przedpłacie 200 zł
Przedpłata do 14 kwietnia!

* – tylko dla osób, które umieją chodzić na szczudłach.

Marlena Grzęda – od ośmiu lat związana z profesjonalnym włosko-holenderskim teatrem ulicznym Teatro Pavana, którego siedziba znajduje się w Amsterdamie. Z upływem lat, dzięki warsztatom, bezustannej praktyce oraz pokaźnej liczbie występów na międzynarodowych festiwalach zaczęła prowadzić warsztaty dla osób posiadających doświadczenie w dziedzinie szczudlarstwa. Podczas nauczania skupia się, przede wszystkim, na: rozbudowaniu technik poruszania na szczudlach, płynności ruchu, znalezieniu punktu odniesienia do balansu, poszukiwaniem własnego stylu i komfortu w równowadze, formach wspomagających balansowanie, improwizacji ruchu na eksperymentalnej płaszczyźnie, gracji oraz pracy nad podniesieniem jakości ordynarnego chodzenia wznosząc je na wysoki poziom.

____________________________________________________________

Istnieją dwie możliwości zapłaty: a) gotówką w biurze Teatru AVATAR (ul. Chojnowska 2, I p. pok. 125) w godzinach od 9:00 do 14:00 b) przelewem na konto bankowe.

Dane do przelewu:
Fundacja TEATR AVATAR ul. Chojnowska 2, 59-220 Legnica Nr konta: 17 2490 0005 0000 4530 9876 8668 (ALIOR BANK)

W tytule proszę wpisać: Imię i nazwisko uczestnika oraz jakie warsztaty zostały wybrane np:
„Jan Kowalski, taniec współczesny + szczudlarskie”

Lip
11
sob
Red Bull Slackship @ Gdynia
Lip 11 całodniowy

11 lipca 2015 Dar Młodzieży, największy polski żaglowiec, będzie świadkiem niesamowitych wyczynów 10 najlepszych na świecie slacklinerów. Swoje podniebne ewolucje będą wykonywali na taśmie zawieszonej na wysokości 25 metrów między masztami perły polskiej żeglugi.red-bull-slackship-2015

Lut
6
sob
Przedstawienie cyrkowe Variete @ Sala widowiskowa w Oleśnicy

Variete OFCAFundacja Sztukmistrze.pl, BiFK oraz Fundacja OFCA zapraszają na niezwykłe, pełne emocji, wieczorne przedstawienie cyrkowe, czyli VARIETE. Tak, teraz – w środku zimy!!! Spotykamy się 6 lutego o godzinie 19:00 w Sali widowiskowej w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 4, gdzie będziemy podziwiać popisy żonglerów, komików, akrobatów i iluzjonistów.

Większość zaproszonych artystów, którzy zaprezentują przed Wami krótkie etiudy cyrkowe podczas naszego Variete bierze udział w ceremonii otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016. Chcecie wiedzieć, kto to będzie dokładnie? Więcej informacji niebawem – zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, gdzie codziennie prezentować będziemy sylwetki artystów.

Variete poprowadzą dla Was, nasi znakomici goście – Jakub Szwed oraz Marek Żmuda – znani bardzo dobrze oleśnickiej publiczności z przedstawienia „Szafa Show” prezentowanego podczas Festiwalu OFCA 2015. Jakub i Marek reprezentują ponadto Fundację Sztukmistrze z Lublina.

Uwaga: wydarzenie jest biletowane! Bilety w cenie 5zł już niebawem będzie można kupić w kasie Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4.

Wydarzenie powstaje dzięki współpracy z lubelską fundacją Sztukmistrze oraz przy wsparciu finansowym Biblioteki i Forum Kultury.

Mar
12
nie
Variete w Oleśnicy
Mar [email protected]:00 – 21:00
Variete w Oleśnicy @  |  |  |

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy oraz Fundacja OFCA zapraszają na spektakl cyrkowy Fundacji Sztukmistrze VARIETE „Wojskowe postanowienia noworoczne”. Jak zwykle oleśnicka publiczność zobaczy coś, co wydaje się niemożliwe do wykonania: czarodziejskie, magiczne, nadrealne, transcendentne – do tego podane w lekkiej i zabawnej, mimo że wojskowej formie.

W programie tradycyjne dla cyrku: akrobatyka, żonglerka, ekwilibrystyka, pokazy świetlne i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych połączonych motywem przewodnim wojskowych postanowień noworocznych tworzących pełną zwrotów akcji zabawną historię.

Zapraszamy 12 marca o godz.17:00 oraz 20:00.
Sala widowiskowa przy ul. Kochanowskiego 4.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia od 22 lutego (środa) w kasie Sali Widowisowej od godziny 16:00 (kasa przy wejściu głównym).

Kwi
30
nie
TV MUPP SHOW- SPEKTAKL DLA DZIECI z elementami nowego cyrku @ Płock
Kwi [email protected]:00 – 12:00
TV MUPP SHOW- SPEKTAKL DLA DZIECI z elementami nowego cyrku @ Płock |  |  |

Spektakl Teatru & Agencji Artystycznej Jo Art Show pt. „TV MUPP SHOW” w reżyserii Joanny Stanowskiej.
Spektakl dla dzieci i młodzieży, wypełniony zabawą, śmiechem i muzyką. Zarówno dzieci jak i dorośli podczas spektaklu nie będą grzecznie siedzieć na swoich krzesełkach! Ponieważ…
Słynny włoski reżyser i kuglarz Marcelini – lubiący tortellini – nagrywa swój kolejny program telewizyjny – TV MUPP SHOW. Niestety leniwi aktorzy robią mu psikusa i nie przychodzą na plan zdjęciowy! Załamany Reżyser Marcelini pod naciskiem swojego Direttore musi natychmiast znaleźć nowych aktorów do programu. Marcelini ogłasza casting do TV MUPP SHOW! Czy uda mu się nagrać swój program? Kto się pojawi na castingu? Co zaprezentuje? Kto wygra casting? A może Wy wystąpicie w programie Marcelliniego? Zapraszamy!
Czas trwania: 50 min

Sie
11
pt
OFCA @ Oleśnica
Sie 11 – Sie 13 całodniowy
OFCA - Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

OFCA, czyli Oleśnicki festiwal Cyrkowo-Artystyczny to młoda impreza skoncentrowana na sztuce ulicznej. Festiwal jest darmowy i przygotowany na przyjęcie przyjezdnych, którzy już zapowiedzieli swoją obecność na fanpage’u OFCY.

Relacje ze zdjęciami poprzednich edycji znajdziesz na Kuglarstwie.

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy – 11-13 sierpnia 2017– będzie się działo!

Sie
10
pt
V OFCA @ Oleśnica, Rynek
Sie 10 – Sie 12 całodniowy

V Oleśnicki Festiwal – Cyrkowo Artystyczny zaprasza.

Znamy już termin. Więcej informacji już wkrótce.

V OFCA 2018

V OFCA 2018

Sie
9
pt
OFCA – 6 Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny @ Oleśnica
Sie 9 – Sie 11 całodniowy

OLEŚNICKI FESTIWAL CYRKOWO-ARTYSTYCZNY

Cyrk w mieście czy miasto w cyrku? Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie… Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru, a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem! Zapraszamy do Oleśnicy!

Ogłaszamy, że festiwal OFCA w tym roku odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia! Jak co roku jednym z głównych organizatorów obok Fundacji OFCA będzie Miasto Oleśnica – dziękujemy!
Rozpoczynamy oficjalne odliczanie do VI edycji festiwalu!