Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 11:10 am   

Witam,
Chciałem zwrócić się do bardziej obeznanych w temacie (ode mnie) :)
Od Burmistrza mojego miasta, dowiedziałem się, że muszę napisać Wniosek o pozwolenie na pokazy fireshow, w którym opisze swoją propozycje i złożyć go w Urzędzie miasta.
Problem jest taki, że nie mam pojęcia jak Taki wniosek napisać...

Sprawa rozchodzi się, o to że mamy w mieście nowiutki park - idealne miejsce na pokazy dla mojej grupy (która jest w 100% nieoficjalna).
Miasto bardzo boi się o bezpieczeństwo itp.

W skrócie - Mógłbym mi ktoś pomóc, napisać taki wniosek ?

Pozdrawiam gorąco i z góry dziękuje za pomoc.

Biale_Konie: Wydzielone z tematu "Trening z ogniem kontra policja/straż miejska"

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 1:28 pm   

DATA - prawy górny róg

Trochę po środku:
Adresat
Sz. Pan
blabalbala
Burmistrz blabalbala

Zwracam się z uprzejmą prośba o wyrażenie zgody na pokaz tańca z ogniem w (okreslenie miejscowki) w terminie (termin) w celu (ops na co ten pokaz). Pokaz o którym mowa jest absolutnie bezpieczny. Grupa (nazwa) w której imieniu zwracam się do Pana jest obeznana z artystyczną praca z ogniem.
Teren pokazu zostanie przez nas zabezpieczony przez:
- taśmę do odgraniczenia terenu,
- dysponujemy kocem gasniczym i gasnica proszkową o pojemności (blalalala) z ważna homologacją,
- używamy paliw o niskiej lotności (parafina).

Dodatkowo prosimy o zabezpieczenie terenu przez straż miejską/ straż pożarną.

z poważaniem

pełnoletni przedstawiciel grupy...

Wsadź w takie pismo sporo pracy, uzasadnij:
- dlaczego robicie pokaz,
- wyjasnij kim jesteście
- wyjaśnij co dokładnie robicie...
- dołącz materiały - zdjęcia lub filmik na płycie...
- pogadaj aby ktoś Cie poparł np: miejscowy Dom Kultury - powodzenia :)
- zostaw do siebie kontakt !! !!

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 1:37 pm   

Tylko tu chodzi, o takie luźne wyjście w teren - chodzi o takie pozwolenie na cały okres letni (dosłownie na zbieranie do czapki). Moja grupa jest młodą bardzo grupą, bez reputacji itp itd, Więc chcemy wyjść i kilka razy pokazać się ludziom (takie promo ;p) .
Reszta się zgadza :) Dzięki wielkie :)
Właśnie zależy mi żeby zrobić to porządnie :) Więc każde dodatkowe info przydatne :)

ps. Pisząc do urzędu miasta, mam zwracać się do Burmistrza? tak tylko się upewniam.

Iga 

Informacje ogólne
Pomogła: 14 razy

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 8:05 pm   

goodpl, najważniejsza chyba sprawa w takim razie - w żadnym wypadku nie pisz, że chcecie zbierać do czapki. Mam nadzieję, że tego nie chciałeś dopisać ;) To prawnie jest wyłudzanie. Jak straż nie widzi to się zbiera ale w żadnym wypadku się do tego nie przyznaje. Szczególnie jeśli będziecie mili pozwolenie to musicie uważać.
Określ to co chcecie zrobić np. jako inicjatywę młodzieżową, która ma na celu promowanie kultury i ukazywanie mieszkańcom miejscowości tej pięknej formy sztuki jaką jest fireshow. Prosząc o pozwolenie na występy w miejscu publicznym nie wspomina się oczywiście o tym, że grupa jest młoda stażem, chyba że na prawdę ładnie to ujmiesz tak, że nie będzie to zostawiało wątpliwości na temat bezpieczeństwa pokazów. Za to warto napisać, że grupa ma w swoim składzie młode kreatywne osoby, które poprzez sztukę dążą do samorealizacji.
Mam wątpliwości co do zdania, że pokaz jest "absolutnie bezpieczny". Ja bym napisała "Przeprowadzając pokazy zachowujemy wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa" i dalej wymienianie w jaki sposób zabezpieczacie teren (w podaniu nie wystarczy taśma, jak nie będzie ochrony w ludziach to ochrona nie jest wystarczająca). Dlatego najlepiej dopisać (i to realizować), że w czasie każdego występu oprócz taśmy zabezpieczeniem jest jedna/ dwie (w zależności od liczebności grupy) osoby, które dodatkowo zabezpieczają teren pokazu. To zamiast straży miejskiej / pożarnej :)
Chyba tyle z moich uwag na razie ;)

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lut 04, 2008 10:46 am   

Dzięki :) Wielkie :)
Zarys już jakiś mam ... jednak wciąż bardzo się z tym męczę ...
Wiem, że może wyglądać to jakbym szedł na łatwiznę - ale po prostu wymiękam,
więc zapytam jeszcze inaczej - Czy ktoś z was pisał już takie coś? i ma może takie gotowe?

ps. wiem, że z podaliście Tu prawie gotowy wzór - jednak to wciąż za mało dla mnie ...

ps2. Na dniach skończę swój wniosek i umieszczę tutaj do oceny i przede wszystkim poprawy.

ps3. macie +1 :)

Szy 

Informacje ogólne
Pomogła: 11 razy

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 8:00 pm   

według mnie sam tekst (pomijajac zasady graficzne wniosków):

W imieniu NAZWA GRUPY zwracam się z uprzejma prośbą do PANA XXX BURMISTRZA XXX ( ewentualnie do osoby odpowiedzialnej za kulturę w waszym mieście) o wydanie pozwolenia na działalność arytystyczna w MIEJSCE w dniach (maj-wrzesień?). NAZWA GRUPY chciałby realizować swoją działalność artystyczną poprzez odpowiednio zabezpieczone pokazy( profesjonalny sprzed gaśniczy, odgrodzenie terenu pokazu, wyznaczenie osób pilnujących odgrodzenia terenu, profesjonalny sprzęt). Jako grupa młodych kreatywnych ludzi pragniemy promowac miasto i dzielić się, formą sztuki jaką jest firedance, z jego mieszkańcami. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

imię Nazwisko i reszta kontaktu.

Tak naprawde czego tam nie napiszesz to jak będa ci chcieli przyznac pozwolenie to dadzą a jak nie wymyślą coś zeby odmówić. najlepiej żeby pismo nie zawierało jakis cudów wianków i esejów nad pięknę fireshow. Spróbój się spotkac z kimś odpowiedzialnym za kulture w mieście i przedstawić co chcecie robic, wtedy pokazac zdjęcia itp. Przekona ludzi na żywo, a pismo niech bedzie tylko formalną podkładką pod wydanie pozwolenia

Odpowiedz do tematu