Poprzedni temat «» Następny temat

Czy rozliczasz się z ZAiKS
Tak
0%
 0%  [ 0 ]
Nie
100%
 100%  [ 25 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 4:26 pm   

Jak sobie radzicie z opłatami które w świetle polskiego prawa każdy z nas powinien wnosić gdy wykorzystuje jakiś utwór lub jego część np. jako podkład muzyczny w pokazie?

Mnie problem przeważnie nie dotyczy - towarzyszą bębniarze :yes:
Ale kwota jaką należy uiścić o ile mi wiadomo oscyluje nawet w okolicach 15zł od wykorzystywanego tytułu.
(za jednorazowe odtworzenie)

Co o tym myślicie?
I ilu z nas uczciwie płaci?

Szy 

Informacje ogólne
Pomogła: 11 razy

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 5:40 pm   

przeważnie albo nie płacimy bo pokaz jest na tyle kameralny, że żadna inspecja się nie trafi. Jak są jakieś większe pokazy to w umowie zastrzega się ze organizator ma pozwolenia na puszczanie muzyki i odprowadza składki do ZAiKSu, albo przynajmniej tak się mówi jak ktoś pyta.

Czasami jak się zdarza, że występujemy na jednej imprezie z jakimś zespołem to prosimy i pozwolenie na wykorzystanie muzyki, ale to dotyczy raczej zespołow grających np myzukę dawną.

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 7:31 pm   

Ja z tym nie mam problemu, sam jestem muzykiem od ponad 13 lat i zawsze na pokazach mam własną unikatową muzykę...

Imperator

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 9:53 pm   

Szczerze? Może chamska rzecz, ale zadziała. Właśnie mi przyszła do głowy. Jeżeli robisz u kogoś pokaz i nagle wyskoczy jak Filip z konopii ktoś z zaiksu, powiedz, że to organizator puszcza ten utwór a nie Ty....

Pass Factory
Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 6

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 12:47 am   

Generalnie idea ZAiKSu do mnie nie przemawia.
Pozatym faktycznie uzywałem nielegalnie utworów, chociaż często zdażało się organizowac pokazy do muzyki na żywo a także płyt zespołów któe zgadzały się na to.

Frasobliwy Wymiatacz

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 7:04 pm   

Calkiem spora ilosc materialu zrodlowego

http://www.zaiks-stop.v.pl/

**

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 11:19 am   

dzięki za pomoc Biale_konie Oprócz ognia zajmuję się sklepem muzycznym i menadżerką. Zaiks nęka mnie bez przerwy...paranoja...płacić za to, że promuję i sprzedaję muzykę...to obrazuje bezsens tej organizacji...

Tak bajdełej...mamy w bazie firmy już kilka zespołów i prędzej mi kaktus na tyłku wyrośnie niż zobaczę ich hologram na płytach Monstrum, Neonovych, Totentanz czy kilku innych.

Zaiks stop!

bas 

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 17, 2008 2:53 pm   

Zaiks ma specjalne wnioski dotyczące kuglarstwa i pokazów cyrkowych. Taki wniosek o licencje sezonową możecie znaleźć w naszym dziale download ( http://kuglarstwo.pl/foru...tion=file&id=21 ) Co do cen to tabela jest tak skonstuowana, że nie mam pojęcia jak to się rozlicza. Kiedyś mieliśmy umowe i to chyba wychodziło coś około 15zł ale nie ja się tym zajmowałem, więc po szczegóły odsyłam na strone zaiks.org.pl
Pamiętajcie, że zaiks oprócz ochrony praw muzycznych zajmuje się ochrona np układów choreograficznych. Można się do nich zgłosić z prośbą o ochronę waszego układu na poi i wtedy nie będzie, że popatrz następny młlynek bisztynecki tylko halo policja ;)

Odpowiedz do tematu