Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 8:51 pm   

Witam, otóż postanowiłem ostatnio zrobić kij ze stali, niestety natrafiłem na kilka problemów i liczę na waszą pomoc.
Oto owe problemy:
1. przy wywieranie otworów zrobiłem za duże otwory na przygotowane śruby, spotkałem się z opinią że równie dobrym pomysłem jest poprostu przeplatanie nici z kevlaru przez takie otwory i zszywanie z kevlarem, czy ktoś próbował i może coś o tym sposobie powiedzieć?
2. Czy drewniane wypełnienie będzie konieczne przy stali? Sama rura jest minimalnie cięższa od mojego sklepowego aluminiowego kija, jeżeli takie wypełnienie jest konieczne, to jak je wykonać? I czy powinno być na całej długości kija czy tylko na końcówkach?
3. Mój znajomy powiedział mi że dobrym rozwiązaniem byłoby założenie szerokich na 15 centymetrów pasów kevlaru na grubość ok. 8 cm aby ogień palił się stosunkowo długo, problem jest w tym że nie mogę znaleźć pasów o tej szerokości i nie jestem pewien czy tak szeroka głowica jest dobrym pomysłem

Z góry dziękuję i pozdrawiam (70% pytań na forach się tak kończy więc czułem się wręcz zobligowany :-P )

bas 

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Gru 01, 2016 12:18 pm   

Pytanie podstawowe, to do czego ma być ten kij? Nie chodzi mi, że do fireshow tylko do jakiej dziedziny i w sumie ciekaw jestem czemu akurat stal. Zakładam, że to ma być sprzęt kontaktowy to technik toczenia po ciele. Zatem
ad 1. Duże dziury - duże śruby. albo zrób kolejne dziury w innych miejscach
ad 2. Wracamy do podstawowego pytania. Jak ma być ciężki kij. Jeśli jest za lekki to daj więcej wypełnienia.
ad 3. Ile kewlaru tyle ognia. nie ma znaczenia czy złożysz go na 2 czy na 8 jego ilość się nie zmieni. Szeroka głowica ma ten minus, że czasami ogień może być zbyt blisko ciała. Weź to pod uwagę, żeby się nie poparzyć od zbyt dużej bliskości materiału palnego.

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Gru 02, 2016 9:26 pm   

Na pytanie dotyczące przeznaczenia kija powiem tak: próbowałem wykonać matrix'a (po wcześniejszym przećwiczeniu snes'a i front side snes'a) I przyjaciel który mnie uczy powiedział mi że sam miał problemy dopóki nie kupił sobie cięższego stalowego kija, poczym powiedział że wtedy jest generalnie łatwiej robić kontakt. Sprobowalem jego kijem i faktycznie wygodniej się nim kręciło. Plusem stalowego kija jest też to, że można go zrobić na iskrowy.

Wciąż jednak nie wiem jak zrobić to wypełnienie, jakieś rady? Odrazu mówię że kij od miotły jest za wąski i na tym się skończyły moje pomysły.

Informacje ogólne
Pomogła: 3 razy

Wysłany: Nie Sty 01, 2017 5:50 pm   

Z aluminium też zrobisz iskrowy kij ;) Kwestia kupienia dobrego stopu. Jeśli chodzi o wypełnienie: w każdym sklepie budowlanym znajdziesz drewniane kijki o różnych średnicach. Trochę źle że najpierw zrobiłeś kij, a potem szukasz wypełnienia, możesz mieć problem ze znalezieniem teraz odpowiedniej średnicy. Ja delikatnie ścieram papierem ściernym drewno i wbijam do środka.

Odpowiedz do tematu