Poprzedni temat «» Następny temat

Otwarty przez: bas
Wto Paź 02, 2012 4:34 pm
Autor Wiadomość

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:35 pm   

Po pierwsze: ktÓrych.
Po drugie: jak chcesz się nimi podzielić to śmiało pisz je tu bo zainteresowani na pewno będą wszyscy (a przynajmniej większość) przeglądających to forum. W praktyce skorzysta i tak garstka więc wyjdzie na jedno a wszystkim ułatwi życie.
Po trzecie: ja jestem zainteresowany ale napiszę to grzecznie tu (bo w końcu od tego właśnie jest forum).

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lip 08, 2011 3:29 pm   

Witam
Po pierwsze: ktÓrych.
Polski jenzyk nie jes moim ojczystym wienc ta sprawa chiba wyjasniona...
Po drugie: jak chcesz się nimi podzielić to śmiało pisz je tu bo zainteresowani na pewno będą wszyscy (a przynajmniej większość) przeglądających to forum. W praktyce skorzysta i tak garstka więc wyjdzie na jedno a wszystkim ułatwi życie.
Napisale: jak by ktos byl zainteresowany przepisami na banki mydlane kturych uzywaja profesionalni artysczy.

A nie ze chce się nimi podzelicz, dla tego podale adres E-mail jest to prepis profesjonalny o ktorym bede rozmawial z zawodowcami.

Po trzecie: ja jestem zainteresowany ale napiszę to grzecznie tu (bo w końcu od tego właśnie jest forum).
Jezeli jestes zainteresowany proszę pisacz na E-mail

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 2:34 pm   

Witam,

Testowwałem ostatnio płyn marki BAńkowo.com/soapbubbles.pl oraz Marki Tuban - oba są świetne - polecam je do pokazów - oba dostępne w dobrej cenie na allegro. Reszta to amatorka, nie wspominając już o dolewaniu mydła do wody. Używam w swojej pracy zarówno wytwornic (tutaj lepszy płyn marki bańkowo) oraz mega baniek i kupuję płyn od tych 2 dystrybutorów, jestem zadowolony.

Gorąco pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez dedolek Nie Wrz 16, 2012 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pią Maj 11, 2012 3:37 pm   

Witam wszystkich kolegów, jest to mój pierwszy post a i wątek pewnie już nieco archiwalny:) No cóż, jeżeli można coś dodać i pomóc to chyba warto go odkopać.

Również szukałem w miarę dobrej receptury i niestety nie napotkałem przyjaźnie nastawionych ludzi, którzy podzieliliby się bez interesownie swoją wiedzą, lub chociaż coś odrobinę podpowiedzieli. Trudno łaski nie robią, więc przedstawiam wszystkim zainteresowanym moją batalię z próbami i końcowym efektem, który na pewno wielu z Was zainteresuje.

Trochę mi to zajęło ale dotarłem w końcu do dobrych efektów, którymi bardzo chętnie się z Wami podzielę.

Pod tym linkiem jest wątek w którym wszystko starannie opisałem i jeżeli ktoś szuka już pewnej i sprawdzonej receptury to oczywiście zapraszam:

http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1709

najskuteczniejszym okazał się jak na razie płyn do naczyń FAIRY, reszta w opisie wątku więc nie wklejam tutaj aby niepotrzebnie nie powielać.

Na razie jest to wersja 1.0 ale nadal pracuję nad stabilnością bańko-tunelów i mam nadzieję że niebawem będzie update.

ps. jeżeli ktoś ma dostęp do lepszego detergentu lub zna lepszy zamiennik FAIRY to proszę o taką informację - przyda się na pewno!
Szukam detergentu którego używa polska firma (wiadomo o którą chodzi) - może uda się stworzyć coś taniego i dostępnego dla wszystkich bańko-maniaków.

luk 
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sie 14, 2012 1:11 pm   

Próbowałem zabaw w chemika niby wychodziło, ale nie do końca jak trzeba, próbowałem już wielu przepisów.. zdecydowanie jednak stwierdzam że zamiast marnować czas, wolę zakupić płyn Tuban. Dobra cena i starcza na długo.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sie 14, 2012 1:57 pm   

hej luk, zabrzmiało jak kryptoreklama tej firmy :)

Nic podobnego - płyn nie jest trudny w wykonaniu, nie brakuje tez odczynników, jeżeli masz z nimi problem mogę odsprzedać abyś wszędzie nie płacił za przesyłkę każdego odczynnika.

Podałem przepis i udostępniłem go wszystkim.
Wykonanie płynu do dużych baniek jest BANALNE. Właśnie padł rekord i najdłuższy tunel jaki zrobiłem miał 17 metrów długości. A to nie koniec bo pracujemy nadal nad recepturą.
Wystarczy poświęcić chwilę i zrobić sobie duży zapas.

Zdjęcia które zamieściłem w wątku powyżej mówią same za siebie.
Oczywiście nikogo się do tego nie zmusza, łatwiej kupić w internecie 1 litr płynu za 20 zł + 15 zł przesyłka - niż zrobić samemu za lekko ponad 2 zł / litr.

Ja też za pierwszym razem kupiłem ale cena jest dla mnie wyniszczająca. Stąd pomysł na rozpracowanie receptury - i tak też się stało. Więc wybacz ale będę bronił jednak ekonomii zrobienia samodzielnego roztworu.

Edit:
A jeszcze dla kolegów, którzy śledzą temat podsyłam ostatnio zrobione zdjęcia:
http://galeria.baniek.pl/...aniek/20120811/

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 8:21 pm   

Polecam płyny marki Tuban oraz Bańkowo.com(soapbubbles.pl) - porównywalna jakość, ten drugi sporo tańszy, pachną tak samo bo robione na zielonym FAIRY ( OBIE FIRMY ZNAJĄ SIĘ NA RZECZY) dostępne na allero, będziecie zadowoleni - cięzko w domu zrobić dobry płyn który może poleżeć.

Baniek.pl dopiero raczkuje - próbowałem robić płyn ich metodami - skończyło się na kłótni z żoną z powodu bałaganu i przypalonej kuchence, mikrofalowej też.

Pozdrowienia

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 8:45 pm   

Testowałem jeden i drugi, Tuban faktycznie robi dobry i bezpieczny płyn w końcu siedzi w temacie już bardzo długo. Bańkowo to jakaś podejrzana firma. Nie ma certyfikatu i na etykiecie wyraźnie jest napisane że produkt kolekcjonerski - to chyba jakiś żart prawda? Macie coś wspólnego z dopalaczami? :D
Ten soap..coś tam to kolejna firma wpychająca się na rynek płynów do baniek.

Mnie osobiście nie zależy na kupnych płynach a na tym abym mógł je sobie zrobić samodzielnie.

Baniek.pl to otwarte forum w którym są dostępne przetestowane receptury, może i faktycznie bardzo młode miejsce, ale wiele już udało się osiągnąć i co najważniejsze odczynniki do długich tunelo-baniek każdy może sam kupić np. w markecie. Chłopaki na forum również jak trzeba się dzielą, a jak ktoś potrzebuje więcej to pewnie i mogą odsprzedać.

jak na amatorskie receptury to bańki z opisów wychodzą na 10-15 metrów, więc może jednak nie takie amatorskie?

Jeżeli nie umiesz mieszać płynu to po co się za niego zabierasz? Później piszesz głupoty że kuchenkę sobie przypaliłeś. Ciekawe kto Ci zapłacił za pisanie podobnych bzdur.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 12:53 pm   

Boungler napisał/a:
Testowałem jeden i drugi, Tuban faktycznie robi dobry i bezpieczny płyn w końcu siedzi w temacie już bardzo długo. Bańkowo to jakaś podejrzana firma. Nie ma certyfikatu i na etykiecie wyraźnie jest napisane że produkt kolekcjonerski - to chyba jakiś żart prawda? Macie coś wspólnego z dopalaczami? :D
Ten soap..coś tam to kolejna firma wpychająca się na rynek płynów do baniek.

Mnie osobiście nie zależy na kupnych płynach a na tym abym mógł je sobie zrobić samodzielnie.

Baniek.pl to otwarte forum w którym są dostępne przetestowane receptury, może i faktycznie bardzo młode miejsce, ale wiele już udało się osiągnąć i co najważniejsze odczynniki do długich tunelo-baniek każdy może sam kupić np. w markecie. Chłopaki na forum również jak trzeba się dzielą, a jak ktoś potrzebuje więcej to pewnie i mogą odsprzedać.

jak na amatorskie receptury to bańki z opisów wychodzą na 10-15 metrów, więc może jednak nie takie amatorskie?

Jeżeli nie umiesz mieszać płynu to po co się za niego zabierasz? Później piszesz głupoty że kuchenkę sobie przypaliłeś. Ciekawe kto Ci zapłacił za pisanie podobnych bzdur.

Ja nie jestem przeciwko Wam - róbcie sobie te płyny po garażach i balkonach.

Zastanawiam się tylko czy jak jakieś dziecko zatruje się oparami FAIRY bo tatuś podrzewa w mikrofali płyn do naczyń TO DALEJ BEDZIE WSZYSTKO OK?

CHCECIE ZROBIĆ PRODUKT DLA SWOICH DZIECI bo nie stać was na bezpieczny płyn?

CO Z BAKTERIAMI I BRAKIEM BADAŃ poszzczególnych produktów?

Kto nadzoruje czystość mieszania?

CZY BIERZECIE ODPOWIEDZIALNOŚC ZA SZKODY WYWOŁANE ROZSZERZANIEM TEGO CHAŁUPNICTWA?

Powiem krótko - próbowałem wszystkich płynów na BANIEK.pl - KUPIŁEM POTRZEBNE KOMOPNENTY i jeszcze DAŁEM ZAROBIC WŁASCICIELOWI STONY który handluje odczynnikami chemicznymi bez zgody i bez wydawania rachunków...

WASZA DECYZJA czy chcecie narażać dzieci, żony i mieć poprzypalane kuchenki i poparzone ręce od polimerów rozgrzewanych do 80-95 stopni

Pozdrawiam Bańkarz z Wyboru

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 1:12 pm   

po 1. Dedolek jest właścicielem firmy soap..cośtam i na tym forum podszywa się pod kogoś innego w celu reklamowania swoich płynów do baniek. Wystarczy sprawdzić wszystkie posty które tutaj napisał i widać jasno i wyraźnie kim jest i co robi - na forum Baniek.pl też starał się to robić i został wyrzucony.
Głównie też z tego powodu że pisał posty które wprowadzały innych celowo w błąd.

po 2. Receptury na baniek.pl (forum w którym się udzielam) jasno i wyraźnie każdego informuje że płyny są robione na bazie odczynników, które raczej nie są przeznaczone dla dzieci - ale dla osób dorosłych. Choć w chwili obecnej receptura w wersji 1.2 wyeliminowała te bardziej szkodliwe polimery i zastąpiliśmy je całkowicie bezpiecznymi zagęszczaczami. Jedyny defekt na chwile obecną to płyn Fairy, który jest używany chyba również w waszym płynie - co już stwierdziłeś? Więc nie ma obaw, jest go znikoma ilość.

po 3. Jako typowa komercja starasz się zniszczyć to co ludzie robią dla innych za darmo. Każdy z nas posiada odczynniki które kupił i jeżeli ktoś chce ich więcej to zwyczajnie je się odsprzedaje (wybacz ale ciężko o sponsorów), natomiast te odczynniki które dostaliśmy jako próbki - w całości rozdajemy! Wystarczy poprosić.

po 4. jak to słusznie stwierdził jeden z naszych kolegów - jesteś zwyczajnym internetowym TROLEM, jakich należy tępić - który korzysta dla siebie z wiedzy jaką się wypracowało wspólnymi siłami i dokładnie w tym samym miejscu zostawia swoje odchody. Jesteś żywą reklamą tego co najgorsze w człowieku.

Cytat:
WASZA DECYZJA czy chcecie narażać dzieci, żony i mieć poprzypalane kuchenki i poparzone ręce od polimerów rozgrzewanych do 80-95 stopni

- nie wiem co mam powiedzieć, no chyba tyle że herbatę też pewnie pijasz zimną, obiad jadasz z lodówki i nigdy jako dorosły człowiek nie miałeś do czynienia z wyższą temperatura niż 36,6. Wykaż choć trochę rozumu, bo na razie ja wykazuję współczucie.

Niestety jak zwykle na ten post odpiszesz kompletnymi bzdurami, które nie dość że nie trzymają się kupy - to szkalują ludzi, którzy robią coś całkowicie charytatywnie dla innych nie chcąc za to ani grosza. Rób sobie człowieku to co robisz i nie wtykaj swojego komercyjnego nosa w nie swoje sprawy.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 1:31 pm   

Jestem prywatnym kuglarzem samozwańcem nie reprezentuje żadnej firmy ;] POPROSTU PRZYGLĄDAM SIĘ RYNKOWI BANIEK - używam także produktów MARKI pustefix.

BANIEK.pl to forum które ewidentnie się chce reklamować tutaj w celu OSIAGANIA ZYSKÓW ZE SPRZEDAŻY ODCZYNNIKÓW - JEST TO CEL KOMERCYJNY.

PROSIŁBYM TYLKO ŻEBYŚ WKLEIŁ TUTAJ ZASADY BEZPIECZEŃSTWA zawarte na waszym forum:

Uwaga: płyn zawiera takie składniki jak detergent, lubrykanty, polimery. Na wszystkich opakowaniach tych składników istnieje wyraźna informacja o zachowaniu szczególnej ostrożności w dostępie do tych składników przez dzieci. Mieszając i używając gotowy płyn musisz mieć na szczególnej uwadze ich i swoje bezpieczeństwo. Pomimo iż występujące tutaj dawki są stosunkowo małe - nie jest to płyn atestowany do zabawy dla dzieci. Przygotowując płyn do baniek - obowiązkowo zapoznaj się z wszystkimi informacjami na temat użytych składników i ich ewentualnej szkodliwości. Płyn jest w wersji eksperymentalnej, wszelka odpowiedzialność za jego użycie i przechowywanie spoczywa na Tobie!

Lepiej zapobiegać niż leczyć - prosiłbym aby umieścić te zasady w każdym wątku dotyczącym baniek albowiem wielu użytkowników może sobie nie zdawac sprawy z zagrożeń.

DLA MNIE STRONA BANIEK PL - TO PÓŁ-LEGALNE PODZIEMIE DO HANDLOWANIA ODCZYNNIKAMI CHEMICZNYMI - ŻADNEJ NAZWY FIRMY, ZERO RACHUNKÓW, DZIWNE ILOŚCI TOWARU NIEWIADOMEGO POCHODZENIA, DO TEGO WSZYSTKO W PROSZKU....

Dziwna sprawa,.,..

Pozdrawiam

dedolek

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2012 1:34 pm ]
Boungler napisał/a:

Głównie też z tego powodu że pisał posty które wprowadzały innych celowo w błąd.
bardziej szkodliwe polimery i zastąpiliśmy je całkowicie bezpiecznymi zagęszczaczami.

BARDZIEJ SZKODLIWE - cay to jakieś wyrażenie chemiczne-fachowe?

Dajecie CAŁĄ BUTELKĘ FAIRY (250 ml)na 2 litry płynu - ponad 10% to detergent,. TO NIE MOŻE BYĆ BEZPIECZNE.

Pozdrawiam

Bańkarz.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 2:31 pm   

jesteś żałosnym małym człowieczkiem bo gdy wspomniałem że aby przekonać się że jesteś z firmy soap... wystarczy przeglądnąć Twój profil i wpisy - natychmiast je pozmieniałeś.

Niestety google jest bardzo pamiętliwe i pod poniższym linkiem widać wszystkie Twoje ogłoszenia, i będzie je jeszcze widać przez jakiś czas, niestety tego nie możesz już zmienić opcją edit:

http://webcache.googleuse...l&ct=clnk&gl=pl

Cytat:
Jestem prywatnym kuglarzem samozwańcem nie reprezentuje żadnej firmy ;] POPROSTU PRZYGLĄDAM SIĘ RYNKOWI BANIEK - używam także produktów MARKI pustefix.

- Tak szczególnie to widać na aukcjach i opisach w których jesteś oto właścicielem.

Skoro tak jest (a napisałeś że jest inaczej) - JESTEŚ ZWYCZAJNYM OSZUSTEM I KŁAMCĄ. Nie da się temu zaprzeczyć.

Plus to że pozwoliłem sobie zrobić printscrin - tak na wszelki wypadek aby każdy wiedział że starasz się tutaj ludziom robić wodę z mózgu i stawiać się w dobrym świetle.

Co za człowiek.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 3:46 pm   

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem jednym z userów baniek.pl , i zgadzam się z moim kolegą Boungler , że kolega Dedolek , chce oczernić nasze forum .

Dlaczego ?

Staramy się opracować recepturę do naprawdę dużych baniek mydlanych , i mamy już sukcesy , co jest nie na rękę userowi Dedolek , posiada konto na Youtube nick dedol3k dziwna zbieżność prawda ?

My pracując na recepturą,recepturami za free (angażując swój czas i pieniądze ) , działamy na szkodę w/w osobnika , więc stara się szkodzić , bo traci rynek .

Zapraszam wszystkich na nasze forum. Mój nick Borek , nie jestem anonimową osobą , mój kanał na YT jest oficjalny i nie ukrywam się się za nickiem jak kolega dedolek , można mnie odnaleźć na YT (Youtube) pod nickiem borekpriv lub jako Tomasz Borkowski , nie mam się przed czym kryć i nie jestem anonimowy :) .

Co do szkodliwości receptur , to każda substancja może być szkodliwa jeżeli się ją nieumiejętnie użyje . Producenci przerzucają odpowiedzialność na końcowego użytkownika.

A jak działa przepis który jest testowany na bazie kleju do tapet można zobaczyć w poniższym linku na YT , film był zrobiony 13 września 2012

http://youtu.be/QW0kNSYKmsI

ten gruby to ja :)

Pozdrawiam i zapraszam na forum baniek.pl

Tomasz Borkowski (nick na forum baniek , Borek)

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 10:21 pm   

Trzeba mieć tupet żeby podrabiać screeny gratuluję....

Jeszcze raz proszę o usunięcie przez moderatoprów reklamy forum baniek . pl gdzie nielegallnie handluje się odczynnikami chemicznymi a przepisy do baniek są oparte na niebezpiecznych składnikach i sposobach mieszania z użyciem mikrofali oraz wysokiej temp.

Nie jestem związany ani z Baniek Pl ani z soap ani tuban.

elo

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 11:24 pm   

Kolego Dedolek

Twoja ignorancja i zasób wiedzy dotyczący podstaw informatyki jest ZATRWAŻAJĄCY .

Nie odróżniasz screenu od webcache google ?!!!.

Więc pozwolę sobie tak łopatologicznie wyjaśnić , screen to tak w skrócie fotka twojego ekranu , tu możesz sobie nawet 80cio metrowe banie wstawiać (to jest wtedy fotomontaż ).

Google , jest firmą (wyszukiwarką) która indeksuje strony i robi kopię tejże strony tzw. "webcache".

Kolega Boungler podał link do tejże kopii strony , powiem Tobie jeszcze tak że rządy ,politycy niektórych państw chcieliby móc modyfikować te niewygodne fakty które zostały przez google zapamiętane ( lub usunąć) , ale niestety nie da rady .

Tak tak kolego Dedolek Google nie kłamie , jasno wskazuje twoje nieczyste zamiary i

opluwanie innych ludzi.

Google nie oszukasz , Google pamięta o twoich wpisach , a ty maniakalnie tkwisz uporze o szkodliwości jakiegoś forum.

Podam przepis na duże bańki , który sam modyfikowałem wielokrotnie znajdź mi proszę jeden wpis o mikrofali , i o sprzedaży odczynników .

materiał został nakręcony prze ze mnie link jest w poscie wyżej , ale sobie pozwolę podać jeszcze raz

http://youtu.be/QW0kNSYKmsI

Mój przepis na te banieczki , polecam

"
Zszokowałem się
nawet nie próbowałem z HPMC
5 gram na litr kleju do tapet Metylan Normal (na pewno dostępny w OBI) koszt 15 zł za opakowanie
Fairy 225 ml / litr
50 gram cukru / litr
Sposób przygotowania
Prościzna 1 litr gorącej wody z kranu (około 60 stopni w baniak 6 litrów)
jak robimy 4 litry roztworu to wsypuję 20 gram kleju .
Zakręcam butelkę , 3-5 razy b.silnie wstrząsam butelką.
Dolewam 3litry zimnej wody z kranu. 2x wstrzącham butlą
Stygnie i gryzie 1-2 dni
Codziennie rano i wieczorem , przelewam w butli roztwór
Na 2gi-3ci dzień
Roztwór podgrzewam do 36-37 stopni
dodaję cukier 50 gram na litr , mieszam 2-5 minut
Fairy 225 ml na litr roztworu
mieszam 5 min szumowniczką
tzn. wszelkie mieszanie wykonuję w.w szumowniczką
stygnie na balkonie , a na 2gi dzień robię fotki i filmy
może balkon ma znaczenie Smile
Lasso na filmie po obwodzie ma 2,5 metra "

Zainteresowanym polecam wątek jak powstał ten przepis.

http://baniek.pl/showthread.php?tid=53

W w/w wątku przejawia się kolega soapbubble alias dedolek który próbuje zdyskredytowac przepis.
Nie ukrywam iz ten przepis ma zalety i wady , najlepiej się sprawuje przy dużej wilgotności powietrza.

Ale dzisiaj w Bydgoszczy temp. 25 stopni wilgotność około 45% , tworzyłem tunele 6-7 metrów , właśnie obrabiam film by go wrzucić na YT.

@ Dedolek wpadłeś jak śliwka w kompot :)

[/b]

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Gru 16, 2015 5:03 pm   

Tak duże banki jak koło od samochodu to ja robiłem ale tylko w grach http://gierunie.pl/gry/mydlane-banki/ . Realnie nie mogę zrobić aż tak dużęj banki, lecz próbowałem już chyba wszsytkich sposobów :)
××××××

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Sty 06, 2016 3:14 pm   

Kłaniam się, Chciałbym Państwu zaprezentować produkty firmy

...

CIACH - usunięto tekst reklamowy 

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Sty 28, 2016 12:56 pm   

zwykły ludwik

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sty 09, 2017 12:35 pm   

kogel napisał/a:
zwyk�y ludwik

Z mojej wiedzy wynika, że Ludwik którego uwielbiam (chyba dalej Polski i poszedł w stronę eko) jednak nie jest stworzony do baniek :(

Odpowiedz do tematu