Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
.
Informacje ogólne

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 5:09 pm   

Witam was. Jestem świeżakiem i mam problem. Podczas zakładania pętli na diabolo wkręca mi się ono do konca sznurka. Czytałem też, że może za ciasne pętle itp. Ale kompletnie nie wiem jak je zredukować by byla luźna. Z góry dziękuję za pomoc :)

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Sty 31, 2013 9:59 pm   

hmm łatwo to wytłumaczyć na żywo .. a słownie .. zakładam sytuację że będąc praworęcznym diabolistą zakładasz prawą ręką (wewnętrzną) pętlę. Pętla będzie bardziej zaciśnięta jeśli w twoje ręce będą w ustawieniu - prawa ręka wysunięta do przodu, lewa ręka bardziej do tyłu. Żeby pętla mniej się zaciskała musisz mieć ręce równo względem siebie, a jeśli to nic nie da, spróbuj wysunąć lewą rękę bardziej do przodu, prawą zostaw z tyłu(bliżej ciała)

Informacje ogólne
Pomogła: 4 razy

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 12:27 am   

Wcinanie sznurka może też być spowodowane przez wytarty sznurek czy wilgoć. A to co tłumaczysz Fumaca to chyba sposób na wyrównanie diabola? Ale czy to ma związek z za ciasną pętlą? Chyba nie miałam nigdy takiego problemu ( ciasnych pętli)

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 1:13 pm   

Z wilgocią nie mam problemu, ze sznurkiem także ponieważ jest nowy. Może diabolo nie "śliska" się w pętli ?
Ostatnio zmieniony przez Doklor Pią Lut 01, 2013 1:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Lut 01, 2013 8:38 pm   

Spróbuj na innym diabolo z tym sznurkiem, na Twoim diabolo z innym sznurkiem, na innym diabolo i innym sznurkiem :P Jeżeli cały czas będzie Ci się wkręcać to znaczy że masz złą technikę w przeciwnym razie coś nie tak z wyżej wymienionym.

https://www.facebook.com/groups/193556737357408/ dołącz do naszej kuglarskiej to możemy się spotkać na dniach i zobaczymy co z tym Twoim kręceniem [;

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lut 02, 2013 11:30 pm   

Korekta swoją drogą, pętla zacina się jak sznurek jest mocniej ściśnięty co dzieje się przy takim ustawieniu rąk jak napisałem.
Tak jak też twierdzę .. na żywo było by to pół minuty sprawdzania ... ale że się nie da to tak to wygląda

[ Dodano: Sob Lut 02, 2013 11:31 pm ]
ale też smutną prawdą może być to że masz kijowe diabolo albo kijowy sznurek albo jedno i drugie, jedno diabolo drugiemu totalnie nierówne

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 03, 2013 12:07 pm   

No więc mam sprzęt z tej strony. Diabolo Beach i te kijki : http://kuglarstwo.pl/skle...-drewniane.html rozmiar L.

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 03, 2013 3:47 pm   

Mówię dołącz do Kuglarskiego fajsa i przyjdź na trening. Bo na odległość nikt Ci nic więcej nie doradzi.

Odpowiedz do tematu