Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
..
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 6:20 pm   

Witam ;)

sznurek, który dostałem w zestawie z diabolo, po kilku godzinach się zmechacił - kręcić można, ale nie idzie już zrobić Elevatora, bo słychać tylko trzeszczenie sznurka, diabolo nie chce wędrować do góry; wiem że można opalić ten sznurek zapalniczką, jednak mam pytanie czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby użycie sznurka bawełnianego - posiadam takowego duże ilości - próbowałem nim na sucho (bez kijków), diabolo się kręci, ale jak to jest na dłuższą metę?

mam jeszcze inne pytanie, mianowicie czy firmowe diabola (Circus, Herlequin) mają farbę która przy mocnym tarciu o chusteczkę brudzi ją? moje Funtrix prowadzi się dobrze, ale jeśli chodzi o brudzenie się to jest porażka :( Diabolo mi się bardzo spodobało i jak tylko uzbieram kasę to kupię sobie inne, tylko chciałbym wiedzieć jak to jest właśnie z jakością farby na tych dwóch powyższych ;)

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 6:50 pm   

Sznurek bawełniany jest wg mnie najgorszy. Będzie Ci się plątał i szybko będą supły., Zdecydowanie odradzam bawełniany.

..
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 6:57 pm   

a żyłka wędkarska? przepraszam za poziom pytania, ale naprawdę jestem megapoczątkujący w tym temacie ;P

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 7:39 pm   

żyłka wędkarska -nie polecam
kupuj http://kuglarstwo.pl/skle...-10-25-70m.html
10m 25zł ;)
te są najlepsze :)

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:36 pm   

Dziwne, bo ja mam ten sznurek i mi nowy finesse G4 (wygląda mi na giganta i nieco wyrośniętego :D niewygodnego ;/ ) potrafi mi z wielką siłą przeciąć (no, że mi pęka) sznurek ;/ Nawet mi wylatuje z dziurek na kijki, więc nie wiem co z nim jest, ale jutro temat założę z fotkami.
A co do tej formy kuglarstwa, ja bym zaczekała. Sama 2 miesiące temu byłam megapoczątkująca i dopiero po 2 miesiącach kupiłam lepsze. Natomiast moje koleżanki były tak zachwycone, szpanowały uczyły się, i co ? Po tygodniu diabolo leżało w kącie, uważane za coś głupiego. Sądzę, ze na początek lepiej jednak zaczekać, nabrać wprawy, podstaw i przynajmniej z tydzień wybierać rodzaj. Bo jest ich wiele, a każdy ma wady. Na początku myślałam o circusie i harlequinie, a dziś mam miniaturkę circusa - finesse G4, które wygląda mi nie na miniaturkę, a jakiegoś wyrostka :?

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:47 pm   

newdiabolo napisał/a:
Na początku myślałam o circusie i harlequinie, a dziś mam miniaturkę circusa - finesse G4

finesse g4 nie jest miniaturką circusa, a całkeim innym diabolem... nawet są od dwóch różnych producentów... za miniaturke circusa można wziąć diabolo vision natomiast za miniaturkę finessa- tornado.

sam śmigam na finesach, patykach fiberglass i sznurku henrysa i jak dla mnie nie ma lepszego sprzętu.

sznurek z kuglarstwa pierwsza klasa, nie znajdziesz lepszego ;)

..
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:47 pm   

Kochani właściwie to nigdy mi winda nie wychodziła :( znaczy podjeżdża to diabolo trochę, ale kurcze nie dużo (max 1/3 sznurka) a wydaje mi się że rozkręcone jest naprawdę mocno, co może być przyczyną?

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:48 pm   

Hmm... Spróbuj jeszcze mocniej rozkręcić i napręż może sznurek :D

..
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Lis 26, 2011 10:54 pm   

już nie dziś bo mięśnie mnie tak bolą że masakra :D

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 3:29 am   

co do sznurka to jako najlepszy jest uważany henrys'a... chodzą też mity że żółty jest najlepszy... biały sznurek natomiast zużywa się trochę szybciej od kolorowych ale za to nie jest aż tak śliski na początku...

co do tanich zamienników podobno dobrze sprawuje się sznurek do żaluzji...

na circus'ie nie ma żadnej farby jest to barwione tworzywo sztuczne... diabolo brudzi się tak jak i sznurek i nie ma w tym nic dziwnego...

miniaturką circus'a jest jazz a vision to inny model...

co do windy za słabo rozpędzasz... a zbytnie naprężenie sznurka bardziej zaszkodzi niż pomoże... trzeba wyczuć...

..
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 8:44 pm   

mój nylonowy sznurek był już mocno zużyty, po kilkukrotnym recyklingu, a że nie miałem innego, zamontowałem bawełniany - ku mojemu zaskoczeniu jest niesamowicie LEPIEJ! wreszcie bez problemu robię windę, a prędkości obrotowe udaje mi się uzyskać tak wysokie, że na kijkach czuję minimalne wibracje (wynikające z nieidealności wykonania diabola najpewniej)

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lut 21, 2012 9:15 pm   

Wiem, że to odgrzewanie kotleta, ale opowiem swoją historię z bawełną:p Ja przez jakiś czas kręciłem na bawełnie, ale zmienianie sznurka co 20 min mi trochę przeszkadzało:p Te UV od Henrysa są super mocne, na kilka godzin starczy, później lekko opalę, następne kilka godzin i takie kremiki "Alantan" są super tłuste i wtarcie go w sznurek jako następne przedłużenie zdatności (czyli już 2:D) jest fajne:D

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lut 21, 2012 10:03 pm   

Na kilka godzin? o.O masz kilogramowe diabolo czy jak? :D

Najszybciej udało mi się zjechać sznurek w dzień, a standardowo zmiany robię co tydzień, wcześniej raz czy dwa opalam

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 22, 2012 7:02 am   

Kilka godzin krecenia, np. Jednego dnia 3h i drugiego 3h to chodzilo mi o to:p masz 6H wtedy, jak potrzebujesz to opalisz i nastepne 6h powiedzmy:p

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 22, 2012 11:51 am   

Nie przesadzaj z tym opalaniem bo to niszczy sznurek szybciej jeśli od nowości będziesz co chwile opalać... to że sznurek robi się bardziej przyczepny to dla większości jest zaletą... po okresie w jakim zużywa ci się sznurek jest on tak naprawdę dopiero zdatny do użytku w sensie jest optymalny :clever: chociaż to kwestia gustu...

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 22, 2012 1:40 pm   

Opalam go gdy juz duzo wloskow odstaje ,ale mowie ,dobry sposob to te Alantany:p faktycznie ,jak troszke minie czasu krecenia to jest lepiej niz na samym poczatku, ale jak za duzo to juz mi nie pasuje:p

Odpowiedz do tematu