Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sie 19, 2012 3:21 pm   

Witam, od niedawna jestem zafascynowana diabolo. niestety, nie miałam z nim jeszcze kontaktu, nie wiem jak i z czym się to je . Od strony widza jest to bardzo widowiskowe show, jednak nie mam pojęcia jak pójdzie mi w praktyce . I stąd moje pytanie- jaki sprzęt wybrać dla osoby zupełnie zielonej? Jakie kijki, jaki sznurek i samo diablo będzie najbardziej odpowiednie na początek? Zdaję sobie sprawę, że sprzęt to circus i finese, jednak myślę o czymś wymagającym mniejszych nakładów finansowych na początek. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź . :)

Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 4

Wysłany: Nie Sie 19, 2012 5:03 pm   

Wg mnie na początek powinno się brać sprzęt jak najtańszy, ze wzgl. właśnie na nakład pieniężny, a nóż Ci się nie spodoba, znudzi, i przejdziesz na poi np ? ;-)

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 1:11 am   

dobrze mieć coś taniego .. ale też nie dobrze .. :P :D zajrzyj na bazar, Julian spyla właśnie diabolo finesse G4 fioletowe jak pamiętam, ładne fajne i w ogóle za 70 zł z groszami. jest taniej niż nówka i też mniej szkoda psuć i upuszczać bo używane. insza sprawa jest taka. Na dobrym diabolo będziesz szybciej się uczyć (smutna prawda) bo na tanich a co za tym idzie słabych diabolach nauka będzie szła wolniej, będą się trudniej rozkręcać (krócej), co za tym idzie poziom twojej motywacji spadnie. kilkukrotnie odczułem to przy różnych sprzętach. też przy diabolo, bo moje pierwsze było marki Cirque du soleil- chłam :) potem beach, potem finesse i dalej. .. no .. cóż .. różnica kosmiczna i szybkość nauki również jest. Jeśli nie masz wystarczająco kasy nawet na używanie, które jest teraz na domenę tańsze niż nowe gorsze diabola, po prostu poszukaj kogoś znajomego kto ma i gorsze i lepsze i naprawdę spróbuj i sobie sprawdź, że nie ma co w błoto rzucać pieniędzmi, najwyżej puścisz tego używańca dalej. Wbrew wielu pozorom nie reklamuję nikogo itp. przedstawiam ci tylko mój punkt widzenia. Co do kijków .. już aluminiowe są kozackie, w sensie nie cudowne .. ale dają radę :) i przede wszystkim są żywotne bardzo w porównaniu z fiberami i carbonami.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sie 20, 2012 2:11 pm   

Moje pierwsze to funtrix, cały zestaw za 70 zł już z przesyłką, z allegro. Co prawda trzeba dokupić sznurek, bo ten ich się szybko zużywa, ale z kuglarstwa Henrysa chyba za 30 zł już z przesyłką 10 metrów:) Na początek starczy, nauczysz się kręcić, rzucać, łapać, trapezów, windy, under the leg (to akurat ciężko), a jak się spodoba, to kupisz lepsze:)

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 7:24 pm   

Zestaw dla początkujących według mnie dość tani i dobry to : Kijki aluminiowe , sznurek henrysa , diabolo beach

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Wrz 28, 2012 11:59 am   

Ja kupiłem na początek taki średni sprzęt i jestem zadowolony

Odpowiedz do tematu