Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 7:43 pm   

Czesc. Kupilem diabolo Tornado, doszlo dzisiaj i pol dnia staram się je rozkrecic. Nie wiem co robie nie tak, widzialem juz wszystkie sposoby (chinskie, guzelki pentelki wszystko...) i zadnym nie moge go rozkrecic. Probowalem na prawo, na lewo i za kazdym razem diabolo się odchyla, raz od strony wewnetrznej, raz zewnetrznej. Jak zaczynam rozkrecac to sznurek zaczyna ocierac diabolo po czym diabolo zwalnia i się plata na wszystkie strony. Dodam, ze sznurek przy ocieraniu wydaje odglos jakby ktos pilowal drewno tepa pila.

Wiem, bylo setkich takich tematow, ale prosilbym o konkretne i bardzo klarowne, chlopskie wyjasnienie.

P.S.
Widzialem juz te animacje, tez nie pomagaja (chyba, ze ktos mi to bardzo je dobrze wyjasni).

P.S. 2
O ile to cos zmienia to jestem praworeczny.

Moze diabolo jest zle wymierzone? Dwa-trzy lata temu krecilem i jakos problemow nie bylo. Od czego zaczac? Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje!

Pomocy! :zawstydzony:

Frasobliwy Wymiatacz

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 11:39 pm   

Poloz diabolo na rownej powierzchni z nalozonym sznurkiem,
Trzymajac kijki zacznij toczyc sprzet wstepnie go rozkrecajac,

Podnies troche rozpedzone diabolo i rozpedzaj dalej,

Pewnie stoisz krzywo, i nie korygujesz.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 11:57 pm   

Wlasnie nie mam jak korygowac, bo po samym toczeniu po ziemi i podniesieniu diabolo zaczyna wirowac i platac się na wszystkie strony :? Sznurek po jednorazowej probie rozkrecenia musze rozwijac z minute...

Nie no, nie moge z tym... Moje diabolo zaczyna się krecic na wszystkie strony i zawija sznurek, kij wie czemu. Dzieci po 5-10 lat przed blokiem lataja i kreca diabolo jak im się podoba, a ja nie moge nawet rozkrecic. Jak mialem w reku diabolo za 20zl tych dzieciakow to normalnie moge rozkrecic, machajac rekami obojetnie jak, diabolo nawet nie wygnie się tylko rowno się kreci. O co w tym wszystkim chodzi?

...

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 9:12 pm   

A może to wina sznurka ? jaki masz ?

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 10:03 pm   

no to .. sprawdź czy diabolo jest mocno skręcone (czy środek nie lata luzem i kielichy się nie chyboczą na boki .. no czy nie jest rozklekotane) dwa sprawdź to na tych dzieciach .. daj im swoje diabolo do rozkręcenia, jak swoim dają radę a tym nie to znak :D :D nie no tak poważnie ... sznurek jeśli masz do diabolo nie powinno byś problemu... zacznij od rozkręcania bez pętli, mniej ci się będzie skręcać. no i od zera :
1 diabolo kładziesz po prawej stronie nóg przed sobą,
2 toczysz po ziemi w lewo i lekko powoli podnosisz (podniesiesz ręce, to i kijki, to i sznurek i w końcu diabolo też)
3 ręka prawa robi rytmiczny ruch w górę co daje wstępną rotację.
4 jeśli diabolo przechyla się w przód (spada do przodu wzgędem Ciebie), prawą rękę w osi poziomej przesuń do tyłu nie zmieniając jej wysokości (lub lewą do przodu)
5 jeśli diabolo przechyla się w tył (spada ci na stopy), prawą rękę w osi poziomej wysuń do przodu, lewą do tyłu /

6 powtarzać do swobodnego utrzymania diabolo przez 2 minuty i więcej...

jeśli diabolo skręca trąc w konkretnych miejscach kielichów kijkami odwrócisz rotację i przywrócisz im prawidłowy tor, ale na razie ustawiaj się przodem do miski bliżej ciebie ... nie ma więcej czarów.
dłużej niż 24 godziny ten problem nie trwa.
jak nie będzie szło idź zapytać dzieci co robisz nie tak :D

Odpowiedz do tematu