Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 5:52 pm   

Witam! Diabolo mam od piątku. Kupiłam proste, za 50 zł dla początkujących. Nauczyłam się podrzucać i łapać na sznurek w 3 sposoby (30 min mi to zajęło), ale gdy teraz chcę zrobić kopertę, to nie potrafię rozkręcić diabolo. Ale tak porządnie. Rozkrecam je w ten sposób: lewa ręka szytwno, prosto, natomiast prawa cały czas macha w górę i w dół. A na filmikach, gdzie nie spojrzę, to rozkręcają jakimś kołem (styl) i innymi. Jak się tego nauczyć? Pomóżcie i dajcie jakieś filmiki. :help:

Tu jest link jak gościu rozkręa diabolo robiąc kółka :?

http://www.youtube.com/watch?v=ItXG9ICHlpw

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 7:34 pm   

Co tu dużo pisać aby nauczyć się tak rozkręcać trzeba spotkać magicznego króliczka który cię tego nauczy innej opcji niestety nie ma... Wielu próbowało ogarnąć to samemu poświęcając na to lata ale jak dotąd nie znalazł się jeszcze taki kozak który dokonałby tego bez lekcji u owego króliczka... Nie wiadomo w czym tkwi sekret i pewnie nigdy się tego nie dowiemy!! No i gratuluję podrzucania i łapania diabolo na 3 sposoby nie wiedziałem że tak można będę musiał to skonsultować z króliczkiem :hahaha:

Jeśli jednak chcesz spróbować samemu to rób to tak jak ci na filmikach albo jak w sposobach w linku poniżej... Po kilku latach prób i zdobyciu odpowiedniego wyczucia może zostaniesz pierwszą osobą która dokonała tego bez króliczka... Życzę powodzenia!!

http://www.diabolotricks.com/Addspin.htm

Polecam też temat pomoc dla calkiem zielonych może coś ci się z niego przyda...

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 7:41 pm   

Masz generalnie 3 sposoby na dobre rozkręcenie diabolo -
1: bez pętli, rytmiczne i moce szarpnięcia w prawo i lewo, diab lata pod kijkami na prawo i lewo
2:chinese acceleration, pętla, diab przy prawym kijku idzie gora doł, kijek robi małe, mocne , rytmiczne ruchy, ruszając się wolno w porównaniu do diab
3: te kółka włąśnie, mi przyszło z czasem, diabolo sobie spaceruje z prawej do lewej i leci z lewej do prawej

trudno to opisać słowami

**

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 11:58 am   

Diabolo mam od 2 miesięcy i doskonale ciebie rozumiem, na początku też nie wiedziałem, jak to rozkręcać. Spróbuj robić coś w stylu orbity ,,kółko''
http://www.diabolotricks.com/anim/Oopen.gif

co do twojego sposobu, to lewą ręke trzymam lużno, a prawą wykonuje wykonuje pociągnięcia do góry i cofam na dół
W końcu na pewno się uda;)

Ogólnie to warto zajrzeć na ta stronę, gdzie się uczyłem:
http://www.diabolotricks.com/Basics.htm

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 1:06 pm   

Sparta napisał/a:
trudno to opisać słowami

po za pierwszym ruchem gdzie podciągamy diabolo do góry w stronę prawą są to skośne uderzenia w dół prawej ręki tuż za diabolo z jego lewej strony gdy znajduje się w pobliżu prawego kijka no i lewa ręka też pracuje kontrując odpowiednio diabolo... na początek lepiej jednak prawą ręką wykonywać ruchy od prawej do lewej w płaszczyźnie poziomej popychając diabolo w lewą stronę a lewa ręka luźno pracuje... w lewą stronę diabolo zjeżdża po sznurku napędzając się a wraca na luzie... podstawą do szybkiego i skutecznego rozpędzenia jest przewiązanie diabolo którego sposób ma również znaczenie:

to że nie potrafisz zrobić cradle rozkręcając podstawowym sposobem świadczy tylko o tym że musisz po prostu trenować a wszystko przyjdzie z czasem... nie wiem dlaczego większość ludzi chce za wszelką cenę nauczyć się 'magicznych' sposobów rozkręcania nie opanowawszy wcześniej podstawowych czego konsekwencją zamiast rozpędzania jest spowalnianie diabolo...

co do sposobów za pomocą chinese whips rozpędza się diabolo najszybciej natomiast za pomocą orbit uzyskujemy największą prędkość... maksymalna prędkość to około 135 km/h co daje około 5772 obrotów na minutę...

oczywiście to co napisałem tyczy się osób praworęcznych leworęczni postępują na odwrót...
nie ma raczej tutoriali odnośnie rozpędzania gdyż tak jak mój opis jest to oczywiste i zbędne :-)

**
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 2:24 pm   

http://www.diabolotricks.com/Flash/AddingSpin.swf
wiem, ze troche pozno ale moze ktos inny uzyje tematu
wedlug mnie z listy (jak narazie) najlepszy jest orbit thrust. :evil:

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sty 29, 2012 8:35 pm   

@Sparta: robię Twoim sposobem nr 1, bo wydaje mi się najłatwiejszy, a jestem początkujący, ale czasem jak to robię to nie wiem w jaki sposób, ale zakładam pętlę. To wina zniszczonego sznurka, czy ja coś źle robię?

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:33 am   

Ja nauczyłam się bez króliczka uczę się sama i jestem lepsza niż moi koledzy z grupy cyrkowej, którzy uczą się od najlepszych !! !!
I love [)-(]

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 8:16 pm   

to tak w ramach pochwalenia się, czy nabicia postów?... ja też się nauczyłem bez króliczka...

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 9:31 am   

Dokładnie, a jak się jednak jest przy ludziach którzy się tym zajmują to chyba jest łatwiej, nie ? A jak się mieszka w mieście takim jak ja, to się nie dziwmy, że jedynymi kuglarzami jestem ja i monocyklista -,-

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 9:42 am   

Chińskie jest na tyle łatwe, że nauczyłem się go, bo mi orbity nie wychodziły:p Więc nie wiem, w jakim celu dodany był tamten post...

Odpowiedz do tematu