Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sty 08, 2012 8:54 pm   

Witam. Pewnego razu wpadło mi w ręce diabolo Funtrix. Bawiłem się z godzinkę, pomyślałem, że to fajna rzecz i sobie takie sprawiłem. Umiem wykonywać trapezy, jeszcze nie rzucałem, bo sufity są za nisko a na podwórku mokro ciągle, ale mam problem z windą. Powiecie, najłatwiejszy trick, jaki problem może być? No to tłumaczę:
Jestem praworęczny. Rozkręcam trochę diabolo, powiedzmy z 30 sek- minuta szarpiąc energicznie prawą ręką w górę, lewa nie jest sztywna, troszkę się rusza, zakładam pętlę, jeszcze trochę rozkręcam. Myślę sobie, już jest naprawdę szybko, próbuję. Unoszę lewą rękę do góry, przestaję szarpać prawą i diabolo zaczyna wjeżdżać... Ale po max. 20 cm zatrzymuje się. Tylko kilka razy udało się zrobić to jak należy, zwykle się nie udaje. Mam nadzieję, że pomożecie mi i powiecie co robię źle:D Do tego dopiero zaczynam i codziennie parę razy powiedzmy po 20 min. kręcę i wtedy to mi ręka po prostu odpada. Może źle rozkręcam, czy coś?

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 8:54 am   

albo za słabo rozkręcasz albo za mocno ściskasz pętle przy windzie albo jedno i drugie...
skoro czasami ci wychodzi to trenuj trenuj i jeszcze raz trenuj...
co do rozpędzania to od razu rozpędzaj z pętlą a nie po jakimś czasie...

Polecam poczytać ten temat oraz pozostałe w tym dziale...

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 4:20 pm   

Ok, dzieki, bede trenowal stosujac się do tego;D

[ Dodano: Wto Sty 10, 2012 6:11 pm ]
Ok:D Jeszcze mam takie pytanko, jak jest mokro na podwórku to coś się stanie, sznurek czy coś automatycznie będzie do wymiany, czy dalej spoko??

..
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 9:12 pm   

Ja trenowałem na śniegu i nic się nie działo, więc myślę, że spokojnie możesz trenować na mokrym. :-D

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:49 pm   

Ok, dzieki bardzo:D tak wql to chyba musze sznurek wymienic, bo się mechaci, myslicie, ze zamiast takiego profesjonalnego sznurka ,ot tak do potrenowania jakis zwykly bawelniany bedzie się nadawal??

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 24, 2012 8:34 am   

mokry sznurek częściej się wcina i raczej pozytywnego wpływu to na niego nie ma chociaż bez przesady...

temat odnośnie sznurków...

ja bym jednak polecał nylonowy Ø ~1,3mm...

stary sznurek możesz delikatnie opalić chwilowo to pomoże...

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 4:27 pm   

Umiem robić grindy, trapezy oprócz koperty, zwykły sun, rzucać i łapać, co dalej? Chciałem naokoło nogi się uczyć teraz ale w domu strasznie hałasuje, a że na Podlasiu mieszkam to strasznie zimno i nie mam jak na podwórko wyjść... Do tego chcę zrobić kopertę, a jak już podrzucam diabolo to zamiast sznurki się rozszerzać, to w jednym miejscu, na końcu kijków zostają razem. To moja wina czy sznurka, bo zanim mi nie przyjdzie Henrys'a to kręcę na zwykłej bawełnie... Jeszcze mi się coś przypomniało:
Gdy chcę rozkręcić dobrze, to chyba rozkręcanie horyzontalne (diabolo lata z lewej na prawą, bo kijkiem macham), to jeśli robię bez pętli to lepiej nie stać niedaleko mnie bo wylatuje z dużą prędkością, a jak robię na pętli, to czasem się robią nawet 3 pętle, albo zakręca się tak, że jeśli chcę dalej kręcić to muszę sam się obrócić wokół diabolo dwa razy. Co robię źle?

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 8:15 pm   

ostrymiszka napisał/a:
Umiem robić grindy, trapezy oprócz koperty, zwykły sun, rzucać i łapać, co dalej?

jak już pisałem polecam poczytać ten [temat]...

ostrymiszka napisał/a:
Do tego chcę zrobić kopertę, a jak już podrzucam diabolo to zamiast sznurki się rozszerzać, to w jednym miejscu, na końcu kijków zostają razem.

po zrobieniu trapezu wkładasz lewy kijek pomiędzy dwa sznurki na prawym kijku (te bliżej ciebie) rozszerzasz obie ręce i podrzucasz diabolo...

ostrymiszka napisał/a:
jak robię na pętli, to czasem się robią nawet 3 pętle

jak chcesz dobrze rozkręcić to tylko na pętli... patrz co robisz i rób to z wyczuciem a nie machaj bezsensownie dla samego machania... widzisz i czujesz chyba że zrobiła ci się 2 pętla to po prostu odwiń a nie czekasz aż będziesz miał 3... one same się nie robią :evil:

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 11:41 pm   

Ok, dzieki bardzo:D a jeszcze znacie moze jakis poradnik do rozkrecania orbitami, bo slyszalem ze najszybsze, to chetnie bym się tez nauczyl;D

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 11:00 am   

Mi osobiście orbity nie leżą. Wg mnie na bardzo krótko rozkręcają diabolo, a jedynie tylko dobrze wyglądają. Ale to tylko moja opinia. Tu kliknij Orbit i już.
http://www.diabolotricks.com/Flash/AddingSpin.swf

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 3:01 pm   

Cóż, po paru próbach dochodzę do wniosku, że na orbity troszeczkę za wcześnie i robię słońce, a później góra-dół, nie pamiętam jak się to nazywa, ale też dobrze wychodzi:D

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 3:18 pm   

Tak, ja też tak sądzę, ale osobiście wolę tkz. 'Chińskie rozpędzanie' :D

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 1:18 am   

Hmmm ,po jakims czasie wlasnie zauwazylem, ze moje rozkrecanie dosc mocno zaczelo przypominac chinskie, jak je zaczalem robic po swojemu, wiec chyba tez mi pasuje:p

Po następnych kilku godzinach kręcenia, muszę powiedzieć, że chińskie jest super:D Robienie grinda przez minutę u początkującego, czyli mnie, muszę zaliczyć do sukcesów:D

...

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 8:52 pm   

Witam !
Mam pytanko tez jestm początkującym i mam problem z jednym trikiem.Nie wiem jak się nazywa o.O ale postaram się wytłumaczyć o co mi chodzi.Mianowicie chce zrobic tak zeby diabolo bylo w miejscu, ale sznurek z kijkiem robiły taka pętle w powietrzu.Jak to zrobić ?
PS.Sorki za to słownictwo ale nie umeim tego opisać inaczej.

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 9:10 pm   

może pokaż to na jakimś filmiku ? bo nic nie zrozumiałem ;/ czy chodzi ci o rozpędzanie czy trick np winda itd ?
jeśli znajdziesz ten moment na filmiku pokaż go nam i my ci pomożemy ;)

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 10:31 pm   

Tu chyba chodzi o suicide, wiec polecam temat ,ktory wczesniej haosone dawal tutaj, pisze z telefonu, wiec nie mam jak skopiowac linku. W kazdym razie patrz tamten temat i 2 post, bedziesz miak tam rozne tricki i moze znajdziesz go tam:p

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:07 pm   

jak dla mnie to pewnie chodzi o infinite suicide...

[TUTORIAL]

zaczynając możesz lekko zamachnąć się w prawo i gdy diabolo znajdzie się na godzinie 3 wtedy puścić lewy kijek... na starcie diabolo trzymasz bliżej prawego kijka... dzięki temu zyskasz trochę czasu... chyba że nie o to chodziło :-P

...

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lut 06, 2012 4:20 pm   

O to mi dokładnie chodziło. :-D Dzięki wielkie za pomoc.

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lut 06, 2012 4:41 pm   

Ogółem jest to już bardziej zaawansowany trick... co nie znaczy żebyś nie próbował... z drewniakami jest mały problem bo sznurek się zawija na kijku... możesz sobie [tutaj] obadać jak sobie z tym poradzić...

...

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lut 06, 2012 10:03 pm   

Ok.Musze to sobie ogarnac i zrobić.Chociaż po tym jak spróbowałem i kijek prawie mi lampę zbił to myśle że zostawie ten trick jak będe mógł na dworze poćwiczyć ;]

Odpowiedz do tematu