Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Maj 26, 2013 7:31 pm   

Witam mam problem z rozkręceniem 2 diaboli. :?
Problem polega na tym że gdy biorę 2 kijki w lewą rękę a następnie zawijam drugie diabolo o sznurek ono przez 1 sek się kręci a następnie obraca się w prawo i się plącze.
Czym jest to spowodowane?? :help: :help:

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Maj 27, 2013 5:09 pm   

Podejrzewam że chodzi o to że po podbijaniu drugiego diabola przednia miska skręca w prawą stronę i po pewnym czasie przez to się wszystko plącze lub po prostu za słabo albo w ogóle nie podbijasz drugie diabolo, możliwe jest też że przy puszczeniu drugiego na pętlę nie podkręcasz go ręką.
Najłatwiej by było to stwierdzić po zobaczeniu filmiku.
Ale jeśli chodzi o pierwszą rzecz to sprawa się ma tak że drugie diabolo zawsze skręca w tym samym kierunku. W zależności podkręcenia drugiego przy starcie nieznacznie mocniej lub lżej. Nanosząc odpowiednią poprawkę przy starcie na rozkręcenie drugie diabolo powinno nabrać już dostatecznej prędkości przy zachowaniu tej samej płaszczyzny obydwu.

Tak na szybkiego rysowane.
obrazek a. Diabolo na górze jest rozkręcone te na dole zakładamy tak żeby oś nie była symetryczna co pokazuje zółty kolor. Diabolo będzie nam skręcać tak jak zielona strzałka. W momencie kiedy osie się zrównają jak na obrazku b drugie diabolo już się rozkręci i wtedy je puszczamy z pętli.
Przy czym po pierwszym poście nie do końca mam pewność czy o coś takiego chodziło.

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 11:53 pm   

Ja mam troszkę inny problem,a nie chcę robić nowego tematu skoro taki już jest ;-) Otóż kiedy trzymam te 2 diabolo już jakieś 40 - 50 złapań to diabola się skręcają i potem mi się plącze lub nie trafiają w sznurek :-( http://www45.zippyshare.com/v/93573601/file.html to taki schematyczny obrazek tego o co mi chodzi na 1 z początku a na 2 jak już się skręcą. Jaki jest zgrabny, łatwy sposób na wyprostowanie , wyratowanie tego ? Diabolo raczej bawię się tak od święta więc nie wiem zbyt wiele w tej dziedzinie :-D

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 7:39 am   

Jeżeli chodzi o drugi obrazek to te diabolo z prawej strony to o ile się za szybko nie kręci wystarczy wejść na pętlę jak przy starcie na 2d i je mocniej rozkręcić wtedy oś powinna się naprostować to jest jedna z dwóch podstawowych korekt.
Jeśli chodzi o te z lewej strony to wchodząc na pętlę do rozkręcania staramy się delikatnie lub trochę mocniej stuknąć diabolo kijkiem w półkulę od naszej strony co spowoduje że zmieni ono swoją płaszczyznę i po kilku stuknięciach się naprostuje. To jest sposób jak już ci się diabola dość wolno kręcą.
Można też się pobawić w korekty na zasadzie że zamiast łapać diabolo na sznurek z prawej strony staramy się aby narzucić je na kijek który jeżeli zostanie przekrzywiony w odpowiednią stronę zmieni nam oś kręcenia się diabola wystarczy wtedy tylko się wyuczyć w którą stronę przekrzywić kijek i możemy bez problemu korygować nawet bardzo mocno rozkręcone diabola.
Jeżeli mało czytelne co mi się zdarza :P to pisz to jakoś lepiej postaram się to zobrazować wieczorem.

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Cze 18, 2013 8:49 am   

Jest czytelne i okazało się całkiem pomocne ;-)

Odpowiedz do tematu