Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Lis 14, 2011 6:32 pm   

Spoko :-D Jeszcze niedawno robiłam to samo, a i tak teraz cały czas haosone męczę na pw :evil:

..
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 4:58 pm   

no i mam kolejny problem :D Kręciłem diabolo z 3 min i przestałem kręcić tak żeby sprawdzić ile czasu się będzie kręcić ( masło maślane ;p ) no i okazało się, że po 5 sek zaczęło wariować ;/ to się nie dziwie dlaczego triki mi nie wychodzą, skoro diabolo tak wolno się kręci. pomocy :D

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 5:55 pm   

Mi się tak czasami zdarzy jak śrubki są niedokręcone. Zobacz i ewentualnie przykręć (ja to robię rękami) A może sznurek Ci się plącze ? Jak mi się za bardzo poplącze (troszkę mi niewygodnie kręcić) to zdejmuje diabolo i puszczam jeden kijek żeby sznurek sobie przez 10 sek powisiał ;] No nie wiem, ale opisz jak wariowało, bo to znaczy, że np. zaczęło się tak dziwnie kręcić , czy może przechylać ?

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 8:15 pm   

najprościej jak byś zamieścił jakiś filmik bo przyczyn może być wiele a twój opis problemu jest tak szczegółowy że przyczyną może być cokolwiek poczynając od tego że diabolo jest uszkodzone lub źle wyważone... może to też być mało skuteczny sposób rozkręcania lub/oraz błędne jego wykonywanie... kończąc na tym że może to być wina przeciągu w pokoju lub krzywej podłogi...

proponuje też poczytać temat Rozkręcanie diabolo pomóżcie. po za sporą dawką ironii jest tam kilka przydatnych informacji :-P

czas rozpędzania nie ma aż takiego znaczenia... po uzyskaniu maksymalnej prędkości dla zastosowanej techniki oraz sposobu jej wykonywania po prostu podtrzymujesz prędkość nic więcej... grunt to nabrać wprawy i opanować jakiś skuteczny i wygodny dla siebie sposób... oczywiście na początek opanuj sposób opisany w poście na pierwszej stronie...

..
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 9:18 pm   

jak mi się będzie chciało to wrzucę później filmik ;p Kręcę raczej dobrze, sznurek wyprostowany. Wariuje znaczy, że mi no po prostu zwalnia i się zaczyna gibać na lewo lub prawo. Nie mam pojęcia dlaczego tak to jest, kręcę tym początkowym rozpędzaniem. Moglibyście mi napisać ile kręci wam się diabolo po takim klasycznym rozkręceniu ?

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lis 16, 2011 3:21 pm   

hmmm... Moje Astro (b.słabe, nie wiem, jak jeszcze mogę na nim kręcić :-D ) po rozpędzeniu utrzymuje prędkość przez jakieś ... 10-15 sek, zależy :-P
A co do Haosone - Eeej, uczyłam się wtedy ! :roll: A Ty mówiłeś ironicznie :-D Każdy od czegoś zaczyna... :?

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 12:20 pm   

żem się natknął na fajną stronkę o wrap'ach czyli przewiązywaniu diabolo i terminologii z tym związanej... co prawda jest po angielsku i ameryki nie odkrywa ale dla początkujących powinna być całkiem ciekawa :czarodziej:

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pią Sie 10, 2012 6:22 pm   

Dziś kupiłem sobie diabolo i jestem szczęśliwy :D Kiedyś uczyłem się na festynie przez ok. pół dnia i dobrze mi to szło. Teraz prawie zapomniałem. Umiem jedynie rozkręcać ale nie tak jak na obrazku tylko 1 ręką (prawą) ruszać w górę i dół a lewą nic nie robić (jedynie co to koordynować) i właśnie mam pytanie czy to jest dobrze ? Umiem jeszcze podrzut czyli kręcę i napinam sznurek a potem łapie je.
I jak kręcić jeśli zrobiłem pętle ?

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Sie 11, 2012 12:05 am   

Wojcieszy napisał/a:
1 ręką (prawą) ruszać w górę i dół a lewą nic nie robić (jedynie co to koordynować) i właśnie mam pytanie czy to jest dobrze ?

źle bo szarpiesz a nie robisz tego płynnie... ale wszystko przyjdzie z czasem musisz to wyczuć...
Wojcieszy napisał/a:

tak samo jak byś jej nie miał... tyle że...

warto robić to tak bo zmniejsza prawdopodobieństwo wkręcenia sznurka... czyli prawa ręka minimalnie bardziej do przodu niż lewa ale bez przesady bo zacznie skręcać do przodu albo w lewo...

.
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Sie 11, 2012 9:45 am   

haosone napisał/a:
Wojcieszy napisał/a:
1 ręką (prawą) ruszać w górę i dół a lewą nic nie robić (jedynie co to koordynować) i właśnie mam pytanie czy to jest dobrze ?

źle bo szarpiesz a nie robisz tego płynnie... ale wszystko przyjdzie z czasem musisz to wyczuć...
Wojcieszy napisał/a:

tak samo jak byś jej nie miał... tyle że...
Obrazek
warto robić to tak bo zmniejsza prawdopodobieństwo wkręcenia sznurka... czyli prawa ręka minimalnie bardziej do przodu niż lewa ale bez przesady bo zacznie skręcać do przodu albo w lewo...

A jeśli nie szarpie ? :D
Próbuje robić tak jak na obrazku ale nie ogarniam. A jeśli robię 1 ręką to mi się udaje podrzucać i trik Left Trapeze :D
Masz może jakiś filmik z rozkręcaniem diabolo ? :help:

[ Dodano: Sob się 11, 2012 10:00 am ]
http://www.zonglerka.pl/sections/diabolo/articles
Dzięki tej stronie nauczyłem się orbity i trapezu oraz znalazłem swoje błędy :D

[ Dodano: Sob się 11, 2012 12:26 pm ]
Znacie może jakieś triki dla początkujących ? Tylko żeby były opisane po polsku.

[ Dodano: Sob się 11, 2012 2:13 pm ]
Ktoś mi wytłumaczy Climb The String ? Kolega z TW mówi mi że to jest łatwe. Z tego nic nie ogarniam http://www.diabolotricks....climbthestring. Pomoże ktoś ?

[)><(]

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Sie 11, 2012 6:55 pm   

Wojcieszy napisał/a:
Ktoś mi wytłumaczy Climb The String ? Kolega z TW mówi mi że to jest łatwe. Z tego nic nie ogarniam http://www.diabolotricks....climbthestring. Pomoże ktoś ?

Prawa pętla, prawa ręka w dół, lewa w górę, napnij sznurek. Gotowe. To naprawdę nie jest trudne :D
A, i rozpędź dobrze diabolo.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 10:57 am   

Julek napisał/a:
Prawa pętla, prawa ręka w dół, lewa w górę, napnij sznurek. Gotowe. To naprawdę nie jest trudne :D
A, i rozpędź dobrze diabolo.

Rozpędzam robię pętle prostuję i nic. Jednie jak trochę przy prostowaniu dam luzu to mi do dołu leci.

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 11:45 am   

To najpierw tylko trochę rozpędź, później pętla i na niej rozpędzaj. Jeśli umiesz rozpędzanie chińskie/orbity to skorzystaj, a jak nie, to długo i szybko rozpędzaj tym zwykłym. Jak dobrze rozpędzisz to wyjdzie, ale za bardzo nie możesz naciągać sznurka.

.
Informacje ogólne

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 3:34 pm   

Nie wychodzi mi rozkręcanie na pętli :zawstydzony: . Rozpędzam normalnie robię prawą ręką ruch w lewo i zakładam pętle a potem kręcę tak jak normalnie i się albo nie kręci albo okręca się woku lewego sznurka :-o . POMOCY :help:

Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 12:24 pm   

Co i jak się okręca wokół jakiego lewego sznurka? :P Może masz już za mocno rozpędzone i samo idzie do góry?:p

Odpowiedz do tematu