Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Frasobliwy Wymiatacz

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 8:32 pm   

Topic i jego istotna czesc w przyszlosci trafia do dzialu Nauka.

Jakie sa najczesniej popelniane Bledy przy nauce Diabolo 1/2/3 ?
Chodzi mi o zle nawyki, z ktorych to w przyszlosci wychodzi kiszka.

:arrow: Zle opanowanie wywarzania
:arrow: Zle opanowanie rozkrecania
:arrow: Wyrzuty pod kontem nie wpadajacym na sznurek

przyjaciel
Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 75
Pomogła: 33 razy

Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:11 am   

:arrow: zapominanie o tym, że diabolo powinno zjadować się prostopadle do kręcącego nim
:arrow: zapomianie o regule jednej ręki - ma znaczenie, którą ręką się rozkręca i wykonuje poszczególne triki
:arrow: próby ominięcia nauki rozkręcania na rzecz jak anjwiększej ilosci trików
:arrow: wyrzucanie i łapanie na luźny sznurek

uiek
[Usunięty]
Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:57 am   

:arrow: zbyt wczesne zabieranie się za dwa diabola. Najpierw trzeba umieć więcej z jednym.
:arrow: niedoszlifowywanie tricków - myślenie na zasadzie "liczy się ilość, a nie jakość" skutkujące tym, że na 100 prób wykonania tricku wychodzi mniej jak 1/4
:arrow: przy próbach nauki na podstawie filmików niesprawdzanie, czy diabolista jest prawo, czy lewo ręczny. W przypadku kobfliktu na filmie leworęczna osoba, a trenujący praworęczny, ogromny trud wkładany w trenieng nie przenosi sięna efekty. Powód szybkiego zniechęcania się

...
Informacje ogólne

Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 3:14 pm   

:arrow: zaczynanie od nauki podrzucania a nie rozkrecania
:arrow: krecenie na sznurku dluzszym niz rozpietosc ramion
:arrow: spuszczanie sprzetu z oka

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Wrz 28, 2006 3:33 pm   

uiek napisał/a:
:arrow: zbyt wczesne zabieranie się za dwa diabola. Najpierw trzeba umieć więcej z jednym.
:arrow: niedoszlifowywanie tricków - myślenie na zasadzie "liczy się ilość, a nie jakość" skutkujące tym, że na 100 prób wykonania tricku wychodzi mniej jak 1/4

to jest chyba bardziej sprawa podejscia do treningu niz blad ktory się popelnia. nie uwazam, zeby to bylo naprawde zle brac się za 2 diabola nie uczas się trikow. Mi osobiscie podoba się 2 diabola a jedno wcale i nauczylem się od razu dwoch diabolo z pominieciem trikow na jedno.

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 9:12 pm   

:arrow: Nauka sztuczek tylko z filmikow i od znajomych, niewymyslanie samemu "jak to zrobic"
:arrow: Wyrzucanie za wysoko diabolo przy probie zrobienia grinda...(ciezko potem utrzymac je na sticku, lepiej wyzucic nizej i zlapac pewnie :D )
Ostatnio zmieniony przez Roszczyn Czw Cze 07, 2007 8:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  

**

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 2:56 pm   

Nie zgodze się z Roszczynem. Jak ja nie miałem diabola to lookalem jak kumple wszystko robią i potem nauczyłem się rozkręcać w 10 min...i to na takim śmiesznym sznurku co go wzieliśmy od woźnej i to bez kijków...

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Maj 11, 2007 10:52 pm   

a ja się częściowo nie zgodzę. bo sa triki które jak nie wiesz jak zrobić i nie dopytasz a próbujesz zle to ci nigdy nie wyjdą.

ale ... sa triki których nie wiesz jak zrobić.. ale próbując cos podobnego dojdziesz do innych ciekawych :) wiec jesli dochodzisz do triku innego ale ciekawego to dobrze :) lepiej to niz się uczyć od kogoś :P

**

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 9:04 pm   

tez dodam cos od siebie chociaz mam diabolca od piatku dopiero :P P
:arrow: uczenie się grindow przy malej predkosci
bo jak napoczatku diabolo krecilo się wolno to za nic niechcialo się zatrzymac na patyku a jak teraz nauczylem się je zarabiscie szybko[w moim mniemaniu :P ] rozkrecac to styknie podlozyc kijka i nie spada tak latwo :P

Informacje ogólne

Wysłany: Sob Cze 09, 2007 12:17 am   

:arrow: niezmienianie sznurka tylko krecenie na jednym przez miesiac czy wiecej i wkurzanie się na diabolo ze się wcina- wbrew pozorom wielu poczatkujacych nie wie ze zuzyty sznurek jest przyczyna zatrzymywania się diabolo :P

Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 1

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 8:48 pm   

:arrow: Niepełnosprytność ( Np. jak ktoś kto nie pierwszy raz widzi mnie z diabolem, chce spróbować i zaczyna od pozycji takiej jak po słońcu w dodatku (jest praworęczny) kładzie klepsydrę pod lewą ręką na ziemi a dalej kręci w w prawo)
:arrow: Zbyt wczesne próby suicidów.
:arrow: Kupno złego diabola. Ja np. na początku kupiłem tanie, plastikowe diabolo na allegro i ni w ząb nie umiałem go rozkręcić, więc się szarpnąłem na profesjonalne i po postu niebo a ziemia. ;]

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Lip 03, 2008 5:22 pm   

Jedne z podstawowych według mnie błędów popełnianych przy nauce kręcenia na diabolo :czytaj:
:arrow: Złe opanowanie odpowiedniego wyważenia diabolo
:arrow: Złe opanowanie nauki rozkręcania
:arrow: Zabieranie się od razu za trudniejsze triki, a nie opanowanie tych prostych
:arrow: Zapominanie o tym, że diabolo powinno się znajdować prostopadle do kręcącego
Hmmm... jak na razie to tyle :clever: jak mi się coś przypomni to dopiszę ;]

**
Informacje ogólne

Wysłany: Sob Sie 30, 2008 6:01 pm   

:arrow: najgorsza głupota jaką widziałem. Turlanie diabolo na ziemi przed rozpoczęciem w stronę przeciwną niż się rozpędza ręką...

**

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 11:36 pm   

:arrow: Przy najprostszym rozkręcaniu szarpanie obiema rękoma

Odpowiedz do tematu