Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
**
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:13 pm   

być może gdzieś pojawiło się to pytanie ale niestety nie mogłem znaleść rozwiązanego problemu odnośnie ich ceny. dlaczego często na stronach fiberki są tańsze od karbonów? właściwie to przecież prawie takie same stiki różniące się tylko wewnętrzną częścią tworzywa. ponadto wielu diabolistów uważa że są one bardziej wytrzymałe on karbonów. czy włókno węglowe jest droższe od włókna szklanego? czy to raczej kwestia wyprzedaży? proszę o posty (handsticks 35 cm)

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:15 pm   

włókno węglowe jest droższe, i bardziej wytrzymałe, fibery się łamią, z carbonem złamanym się nie spotkalem (chyba ze się myle, nie jestem tego pewny)

**
Informacje ogólne

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 10:24 pm   

Mi się złamały po 3 tygodniach i o ile wiem Wirusowi podobno po 10 dniach a innym również tak szybko się łamią. a mi właśnie przyszły fibery i nie wiem ile potrzymają. w każdym razie nie rzucam ich o żadną ścianę podobnie jak karbonów które pękły przy infinite

Informacje ogólne
Pomogła: 4 razy

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:13 am   

czyste włókno węglowe jest wiele razy wytrzymalsze od szklanego.
Nie wiem jak to się stało, że pękły Ci, jakaś wada fabryczna? Bo dziesięć dni (trzy tygodnie )...drewniane więcej trzymają. Nie możliwe by zwykłe karbony tak się łamały : P

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:22 am   

Haku, diabolizujesz??
z doświadczenia, kręciłem na jednych i drugich wolę Carbony są nieco sztywniejsze, i stąd też jest ich "łamliwość" ludzie używają ich jako fiberków[ głownie poprzez styl rozkręcania] bo przy fiberglassach można władować trochę energii w kijek przy carbonach nie bardzo. I tak, carbon jest droższy, niestety...

Informacje ogólne
Pomogła: 4 razy

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 12:51 am   

tak, może nie jakoś zachwycającą, juz jakiś czas ćwiczę.
Jeżeli nie wkłada się wielkiej ilości siły to węglowym nic się nie stanie, ale Maciek chyba dosyc agresywnie kręci, stąd węglowe mu się złamały, a szklane są podatne na odkształcenia, ale po pewnym czasie mogę zbytnio się gibać. Tylko żeby nie było, nie mam tych kijków, ale troche czytałam o włóknie węglowym i szklanym :P

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 1:58 am   

czytanie o właściwościach samego materiału, a prawdzie jak jest zawarta miedzy właściwościami, kształtem, mechaniką jest duża, to trzeba poczuć albo mieć doktorat z fizyki.

przyjaciel
Informacje ogólne
Zaproszone osoby: 75
Pomogła: 33 razy

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 8:58 am   

włókno szklane w kijkach jest bardzo cienkie, kijki same w sobie są przecież małe. Przy odpowiednio agresywnym kręceniu, można je złamać. Wirus jest w tym mistrzem ;P
To nie jest kwestia wady fabrycznej, inaczej działo by się to bardzo rzadko, a wyłącznie techniki kręcenia.

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 1:21 pm   

ja nie wiem jak to z karbonami ale na moich fiberach nadal kręcę mam je już około 3miechy i jest dobrze i mam nadzieje ze bedzie tak dalej :yes: :yes: :yes:

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 4:37 pm   

moje fibery 35 trzymają już ponad rok i wszystko wporządku.. a też czytałem że ludzie łamią po miesiącu-dwóch. nie wiem jak to możliwe :D
carbony moim zdaniem przez to że są sztywne częściej pękają ;D

**
Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 9:33 pm   

Mam nadzieje że troche potrzymają i dzięki za posty a swoją droga sa lepsze do 3D niż karbony (lepiej się ćwiczy) ;-)

.
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 8:44 am   

ja swoje fiberki(41) mam juz z 3 miesiące a kupilem je uzywane i wszystko gra. kręci się świetnie lekko tylko trzeba uwazac i trzymac je krócej.
a łamią to się energy - kumplowi zlamaly się 4 razy.
pozdrawiam i polecam ;)

Informacje ogólne

Wysłany: Nie Gru 05, 2010 10:41 am   

cholera a jednak mieli racje po 5--6 miesiącach nie wiem ile tego było dokładnie i fibery mi się złamały przy vertax genocide trzeba uważać przy tym :(

teraz muszę się zadowolić moimi aluminiowymi kijkami
Ostatnio zmieniony przez Milek Pią Gru 09, 2011 10:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  

**

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 9:47 am   

Posiadam kijki aluminiowe, które okropnie rysują środek w moim Circusie. Obkleiłem je taśmą, by to trochę zniwelować, ale jest to mniej komfortowe. Czy fibery i karbony też rysują diabolo? Na zdjęciach widać metalową końcówkę. :-(

Informacje ogólne

Wysłany: Pią Gru 16, 2011 4:20 pm   

ja mam fibery + finesse ponad rok na pewno. nie zauważyłem aby one rysowały track ;) . grindujesz na patyku nie na aluminiowym czubku ;)

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 29, 2012 10:27 am   

Ja polecam karbony moje mają już 4 lata a są lepsze niż 7 miesięczne fibery kumpla :-) I karbony na pewno nie "psują" waszego diabola :) Ale mimo wszystko polecam kijki energy z włókna szklanego :) są elastyczne troche cięższe od carbonów ale łatwiej wykonywać triki :) :roll: :-) :-) :-) POWODZENIA !! !
Diabolo Players

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 29, 2012 11:59 am   

najpierw polecasz karbony, a potem pseudo fibery które są zrobione z akrylu :-D z tego co mi wiadomo to karbony należą do sztywnych kijków przy czym energy są bardzo elastyczne :-P wyjątkowo ciekawy gust :clever:

skoro już tutaj piszę to w circusie są aluminiowe środki które od mocnych uderzeń (nie chodzi tu o grindy) aluminiowymi kijkami rysują się, robią się w nich wgłębienia itd. tyle że w niczym to nie przeszkadza po za skazą wizualną...

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Lut 29, 2012 9:48 pm   

Ja tak tak czytając, to chyba się skuszę na fiberki, bo rozkręcam chińskim, więc siły trochę w nie daje:)

Odpowiedz do tematu