Poprzedni temat «» Następny temat

Autor Wiadomość
Informacje ogólne

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 11:12 pm   

Pierwszy post, więc witam Wszystkich szczególnie serdecznie!

Do rzeczy: w monocyklach Nimbus montowane są jakoby siodełka "Kris Holm gel saddle".
Czy miał ktoś w rękach (może lepiej - pod sobą) te siodełka?
Czy miał ktoś okazję porównać te siodełka z KH Fusion Freeride?

Dodam, że zasadzam się na Nimbusa 29" - jeśli ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem, też proszę o info.

Pozdrawiam
Dżon

j-n 
**

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:33 am   

Compadre napisał/a:
Pierwszy post, więc witam Wszystkich szczególnie serdecznie!

Witamy!

Cytat:

Do rzeczy: w monocyklach Nimbus montowane są jakoby siodełka "Kris Holm gel saddle".
Czy miał ktoś w rękach (może lepiej - pod sobą) te siodełka?
Czy miał ktoś okazję porównać te siodełka z KH Fusion Freeride?

Tak, mam obydwa. KH Gel jest siodełkiem o klasycznym monocyklowym (banan :) ) kształcie.
Bardzo fajne i wygodne, jak dla mnie o niebo lepsze niź qu-axowe.

KH Fusion Freeride (nie mylić KH Fusion Street!) jest zrobione ze specjalnym przeznaczeniem dla jadących w dłuższe trasy -- jest bardziej wypłaszczone, co
na dłuższą metę jest wygodniejsze, poza tym ma wydrążony w gąbce rowek
po środku co jest nie bez znaczenia dla nas facetów. Też bardzo wygodne,
jak kupujesz mono na dłuższe dystanse to zdecydowanie polecam.

Z kolei do normalnych celów jest trochę gorsze ( - właśnie przez to wypłaszczenie "banana") bowiem gdy siodełko jest bardziej wklęsłe to się łatwiej robi szybkie skręty i gwałtowne manewry.

Cytat:

Dodam, że zasadzam się na Nimbusa 29" - jeśli ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem, też proszę o info.

No wspaniale -- jesteś jak widzę z Warszawy to cieszę się że będę miał z kim pojeździć (ja mam 36")
To teraz pare podpowiedzi a'propos 29" Porównaj sobie ceny w municycle.com oraz w unicycle.uk.com
municycle.com (germany) ma korzystniejsze ceny wysyłki dla dużych i cięższych zamówień
unicycle.uk.com (UK) mają korzystniejsze ceny dla drobnych zamówień, ale oczywiście sprawdź jak teraz mają się te relacje, bo mogły się zmienić od kiedy patrzyłem.

Druga rzecz: w municycle.com maja zdaje się tylko jeden rodzaj nimbusa 29" -- z szeroką piastą ale na kwadrat i z szosową oponka Big Schwalbe ( http://www.einradladen.ne...products_id/368 )
Z kolei w unicycle.uk.com mają dwa rodzaje nimbusa 29":
http://unicycle.uk.com/sh...?catalogid=1026
i ten ma też szosową oponkę Big Schwalbe ale ma za to piastę ISIS (i lekkie korby 125mm)
oraz drugi rodzaj:
http://unicycle.uk.com/sh...p?catalogid=940
i ten też mia piastę ISIS ale jest bardziej Cross-Country: ma crossową oponkę Kenda (bardzo fajna ponoć) oraz dłuższe korby: 145mm.

Moja rada: wprawdzie ten szosowy z municycle.com jest tańszy, ale lepiej będzie jak kupisz mono już oparte o piastę ISIS, dzięki temu możesz zamontować korby dwudziurowe KH Moment, w które możesz wkręcić pedały na długosciach 150mm/125mm -- jedna wersja lub 165mm/135mm -- druga wersja. Co doskonale zwiększa Ci możliwości wykorzystania tego mono! Jedyna wada tego pomysłu jest taka, że korby KH Moment są zdecydowanie cięższe od tych fabrycznie montowanych.

Właściciele obydwu sklepów i niemieckiego i brytyjskiego to bardzo fajni goście, pogadaj z nimi na pewno też Ci poradzą, a może nawet jakąś promocję zaproponują.

pozdrawiam i powodzenia
-Jędrzej

p.s.
jak już kupisz to koniecznie się pochwal!

Informacje ogólne

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 1:27 pm   

joł. Bardzo liczyłem, że odezwiesz się w tej sprawie, bo wiem, że jesteś "szosowy".
Celuję w mono do jazdy po mieście, sprawnie i wygodnie (ścieżki, szlaki rowerowe). Mam teraz 24" (Luxus), ale więcej jak szybki trucht nie wyciągam.
Z kolei na 36" nie pozwala żona (za duże i za drogie) :zawstydzony: .

No i proszę, nie zajarzyłem że sprzedają tyle konfiguracji Nimbusa 29". Spróbuję napisać, czy nie chcieliby skompletować dla mnie czegoś na zamówienie, typu:
- Fusion Freeride
- ISIS + KH Moment
- Big Schwalbe
- jakieś dobre, gładkie pedały (w crossowym mają piny, jakoś mi nie podchodzą)

Masz jakieś uwagi do takiego zestawu? W ostateczności wezmę po prostu ten: http://unicycle.uk.com/sh...?catalogid=1026 i ew. dokupię siodełko.

Pozdrawiam,
Dżon

PS.
Jak będę zamawiał (jak najszybciej), to pewnie zostaną mi niewykorzystane kilogramy w paczce. Jak będziesz chciał (czy ktoś inny) jakichś drobiazgów to dorzucimy do mojej (=przesyłka free), a przekazać mogę na Polu Mokotowskim.

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 7:02 am   

Hej, milo cos poczytac w temacie. Jak zaczalem probowac dojezdzac moim 24" do pracy to mnie wzielo na cos wiekszego, az popatrzylem jak się maja angielskie ceny do tych tu w Szwecji no i taniej w Anglii ale nie az tak duzo, az zal wracac do Polski ;)

j-n 
**

Informacje ogólne

Wysłany: Czw Sie 28, 2008 9:51 pm   

Compadre napisał/a:

Z kolei na 36" nie pozwala żona (za duże i za drogie) :zawstydzony: .

Powiadam Ci... jeszcze kiedyś go zapragniesz ;-)

Cytat:

No i proszę, nie zajarzyłem że sprzedają tyle konfiguracji Nimbusa 29". Spróbuję napisać, czy nie chcieliby skompletować dla mnie czegoś na zamówienie, typu:
- Fusion Freeride
- ISIS + KH Moment
- Big Schwalbe
- jakieś dobre, gładkie pedały (w crossowym mają piny, jakoś mi nie podchodzą)

Masz jakieś uwagi do takiego zestawu?

Nie mam uwag, w porządeczku jest, tylko pamiętaj napisz im które dokładnie KH Moment chcesz... o pedały to musisz się ich wypytać. Ja Ci tylko podpowiem że plastiki na mokro się okrutnie ślizgają -- lepiej mieć więc coś z czego noga Ci nie bedzie spadać jak Cie deszcz złapie.

I spokojnie możesz u nich zamawiać dowolnie modyfikowane zestawy, to są naprawdę
bardzo przyjacielscy ludzie.

Cytat:

PS.
Jak będę zamawiał (jak najszybciej), to pewnie zostaną mi niewykorzystane kilogramy w paczce. Jak będziesz chciał (czy ktoś inny) jakichś drobiazgów to dorzucimy do mojej (=przesyłka free), a przekazać mogę na Polu Mokotowskim.

To daj znać kiedy... bo faktycznie chętnie bym dorzucił Ci do zamówienia jeden drobiazg,
ale to dopiero jutro się zdecyduję...

pozdrowienia,
-Jędrzej

Informacje ogólne

Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 12:25 pm   

Olrajt. W sprawie Nimbusa mam ze sklepem wszystko dogadane, w paczce zostanie ok. 7kg wolnego. Przy czym to i tak jest ostatni przedział, więc po przekroczeniu dopłaca się chyba tylko za ekstra kilogramy (0,6 funta/kilo).

Poczekam do jutra (4.09) i zamawiam (http://unicycle.uk.com/shop).
Pozdrowienia
Dżon

Odpowiedz do tematu